Ljubicic búcsúztatta a címvédő Nadalt

2010.03.20. 23:23
Ljubicic volt a végállomás Nadal számára (Fotó: Action Images - archív)
Elsőként a horvát Ivan Ljubicic jutott be az Indian Wellsben zajló, 3 645 000 dollár összdíjazású ATP-torna döntőjébe, miután három szettben, 3:6, 6:4, 7:6-ra legyőzte a harmadik helyen kiemelt spanyol Rafael Nadalt.

A címvédő Rafael Nadal nagyszerűen kezdte a mérkőzést, kétszer is elnyerte ellenfele adogatását, és 6:3-ra behúzta az első szettet. Ivan Ljubicic azonban nem adta fel, és a második játszmában teljesen más teniszt láthattunk a horvát játékostól.

Ljubicic összekapta magát, agresszíven játszott, így megérdemelten nyerte meg 6:4-re a második szettet – érdekesség, hogy a horvát ötször játszott Nadallal kemény borításon, és mindegyik találkozón megnyert legalább egy játszmát spanyol riválisa ellen.

A harmadik szettben fej-fej mellett haladt a két teniszező, így jött a mindent eldöntő tie-break, amelyet Ljubicic bírt jobban: remekül játszva 7–1-re nyert, így összesítésben 3:6, 6:4, 7:6-tal búcsúztatta a világranglista-harmadik Nadalt. A 31 éves horvát teniszező 17 ászt ütött a mérkőzésen (a tornán összesen 64-nél jár), és 51 ki nem kényszerített hibát is feljegyezhettünk a neve mellett.

A huszadik helyen rangsorolt Ljubicic a fináléban a Robin Söderling ellen diadalmaskodó Andy Roddickkal találkozik. A horvát először nyerhet meg egy ATP 1000-es tornát, korábban háromszor játszhatott döntőt, de mindig vereséget szenvedett (legutóbb 2006-ban, Miamiban).

ATP-TORNA, BNP PARIBAS OPEN, INDIAN WELLS (3 645 000, kemény pálya)