Tenisz, Wimbledon: Szávay Ágnes simán megnyerte az első játszmát

2007.06.21. 12:40
Címkék
A világranglista 70. helyén álló Szávay Ágnes remek játékkal, 6:1-re nyerte az első játszmát Akgul Amanmuradova ellen a selejtező utolsó fordulójában az angol nyílt teniszbajnokságon. Ha a magyar tinédzser győz, akkor felkerül a Grand Slam-torna 128-as főtáblájára.
NS-archív
NS-archív

Szávay a május közepén nyilvánosságra hozott világranglistának „köszönheti”, hogy a kvalifikációból kell kiharcolnia az elitmezőnybe jutást, de eddig ez nem okozott gondot. Az előző két fordulóban két-két szettben nyert, s most is kiválóan kezdett.

A magyar teniszező azonnal brékelte ellenfelét, majd saját adogatását megnyerve 2:0-ra vezetett. Ekor Amanmuradova szépített, de ettől kezdve ismét Szávay akarata érvényesült. Az újabb két adogatás-elnyeréssel simán hozta a fontos első szettet.
Legfrissebb hírek

Jakab Máté: Higgadtak maradtunk, tudtuk, mit kell csinálni

Kosárlabda
31 perce

Keddi sportműsor: FTC–Puskás, Liverpool–PSG, Atlético–Barcelona

Minden más foci
7 órája

Szoboszlai: Mindent egy lapra teszünk fel!; Varga Zsolt: Az első három meccsen elértük a célt

E-újság
7 órája

David Soria két tizenegyest is kivédett, mégis kikapott a Getafe a Levantétől

Spanyol labdarúgás
7 órája

Szereptévesztő statiszták – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
8 órája

Győzelem vagy halál – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
8 órája

Casemiro fejese kevés volt, Okafor duplájával a Leeds legyőzte a Manchester Unitedet

Angol labdarúgás
8 órája

Legyőzte a Laziót, nyolc pontra a kiesőzónától a Fiorentina

Olasz labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik