Czink Melinda sima veresége

Vágólapra másolva!
2006.06.29. 14:47
Címkék
Szerdai győzelme után ma ismét pályára lépett a világranglista 77. helyén álló Czink Melinda, aki a tegnappal ellentétben ma sima vereséget szenvedett az amerikai Amy Fraziertől az angol nemzetközi teniszbajnokság második fordulójában. Ezzel az utolsó magyar versenyző is kiesett Wimbledonban.

A spanyol Pous-Tio szerdai bravúros legyőzése után, ma nagyobb, de nem legyőzhetetlen falat várt Czink Melindára, az angol nyílt teniszbajnokság egyetlen magyar résztvevőjére.

Czink az első párban lépett pályára az amerikai Amy Frazier ellen Wimbledonban a hatos pályán. A harminchárom éves versenyzőnő jelenleg a 80. világranglistán, s az első fordulóban a 32. helyen kiemelt olasz Mara Santangelót verte három játszmában.

Ettől függetlenül az amerikai nem tűnt verhetetlen ellenfélnek, pláne hogy Czink három hellyel jobban is áll a világranglistán, persze azért nem árt az óvatosság. Vagy legalábbis nem ártott volna. Az első szettben 2:2-ig mindenki hozta a saját adogatását, ám az ezt követő négy gémet zsinórban nyerte az amerikai.

A második szett is hasonló forgatókönyv szerint zajlott, csak most 3:3-ig tartotta magát a magyar lány. Ezt követően Frazier elvette Czink adogatását, majd hozta a sajátját, így a mérkőzés megnyeréséért fogadhatta Czink adogatását. Ekkor Melinda teljesen összeomlott, s az utolsó adogatásakor mindössze egy labdamenetet nyert.

Fraziernek két mérkőzéslabdája is volt, s mindjárt megnyerte az elsőt, így közel egy órás játék után sajnos az utolsó magyar érdekelt is búcsúzni kényszerült Wimbledonból.
Angol nemzetjözi teniszbajnokság, Wimbledon, női egyes 2. forduló:
Frazier (amerikai) Czink (magyar) 6:2, 6:3
Legfrissebb hírek

Tóth Alex a Nemzeti Sportnak: Rémálom, a legrosszabb rémálom… 

Magyar válogatott
2 perce

Férfi röplabda Extraliga: a Kaposvár és a Kazincbarcika is három szettben győzött

Röplabda
7 perce

Dibusz Dénes: Nem tudjuk visszatekerni az időt, ezzel együtt kell élnünk…

Magyar válogatott
14 perce

Könnyek között értékelte az írek hőse a győzelmet

Magyar válogatott
17 perce

Testvére után Márton Viviana is aranyérmet szerzett a női tekvandó-vb-n!

Egyéb egyéni
20 perce

Udvardy Luca nyerte az orlandói tenisztornát

Tenisz
25 perce

Videó: így ment a lefújás után a szurkolókhoz Szoboszlai Dominik

Magyar válogatott
29 perce

Hallgrímsson: Magyarország jobban játszott, de vesztére húzta az időt

Magyar válogatott
34 perce
Ezek is érdekelhetik