Melyikükkel is kezdjük& Lindsay Davenport tavaly éppen Wimbledonban, az elődöntőbeli vereségét követően jelentette be, hogy valószínűleg utoljára látták őt a szentélyben, mert a 2004-es idény végén visszavonul. Hanem 2004 nyarán egymás után négy kemény pályás versenyt nyert meg az Államokban, visszaszerezte a világelsőséget, és máris revideálta álláspontját: folytatja 2005-ben. Jól tette, hiszen rögtön az év elején döntőt játszhatott az Australian Openen, jóllehet végül veszített Serena Williamsszel szemben.
Venus Williams talán már az idejére sem emlékszik annak, hogy mikor ugorhatott ekkorát egy Grand Slam-torna megnyert fináléja után
Venus Williams talán már az idejére sem emlékszik annak, hogy mikor ugorhatott ekkorát egy Grand Slam-torna megnyert fináléja után
Ha 2004 végén visszavonul, nem láttuk volna őt harcolni Melbourne-ben - és nem láttuk volna minden idők egyik leg- drámaibb wimbledoni döntőjét.
És milyen kegyetlen a sors: a zseniális (tényleg az) Davenport ismét alulmaradt, ráadásul a lehető legfájóbb módon elveszítve a teniszezők számára szinte mindennél fontosabb mérkőzést: meccslabdáról. Egyetlen pontra, egyetlen váratlan, jól kivitelezett megmozdulásra volt attól, hogy öt év után ismét Grand Slam-tornát nyerjen, összességében a negyediket. De leragadt háromnál. Nem tudni, lesz-e még alkalma címmérkőzést játszani (29 évesen áll ellent a feltörekvő fiatalságnak…), pedig sokkal, de sokkal többet érdemelne három Grand Slam-trófeánál.
Davenport derekának sok volt két és háromnegyed óra intenzív igénybevétel
Folytassuk Venus Williamsszel, Wimbledon újdonsült bajnoknőjével, aki immár harmadik alkalommal nyerte meg a füves pályás bajnokságot, és lett ezáltal ötszörös Grand Slam-győztes, kettőre megközelítve húgát, Serenát. De hagyjuk most Serenát, hiszen hosszú idő után ismét a nővérke, Venus került előtérbe, holott - lássuk be - aligha lehetett számítani az ő diadalára.
Ehhez képest szettveszteség nélkül jutott el a fináléig, amelyben aztán élete nagy alakításával rukkolt ki: először is megakadályozta Davenportot abban, hogy elhúzzon 6:4, 5:2-re (a világelsőnek két labdája is volt az 5:2-höz), majd utolérte vetélytársát, és a rövidítés árán kicsikarta a hihetetlen izgalmakkal szolgáló döntő szettet.
Venus Williams
Született: 1980. június 17., Lynwood, Kalifornia Állampolgársága: amerikai Lakhelye: Palm Beach Gardens, Florida Magassága/testsúlya: 185 cm/72.3 kg Ütôfogása: jobbkezes (kétkezes fonákkal) Profistátus: 1994 óta Jelenlegi világranglistás helyezése: 16. Legjobb világranglistás helyezése: 1. (2002. február 25.) Kiemelkedô eredményei: egyesben 3x wimbledoni gyôztes (2000, 2001, 2005), 2x US Open-gyôztes (2000, 2001), párosban 2x Australian Open-gyôztes (2001, 2003), Roland Garros-gyôztes (1999), 2x wimbledoni gyôztes (2000, 2002), US Open-gyôztes (1999), olimpiai bajnok egyesben és párosban (2000, Sydney), további 28 tornát nyert meg egyesben, 4-et párosban Meccsindexe: 385 gyôzelem/90 vereség Keresete: 15 895 188 amerikai dollár
Ott is Venus nyakán volt a kötél, 4:5-nél egy kettős hibával meccsponttal ajándékozta meg az időközben ápoláson is áteső Davenportot, aki viszont nem tudott élni a lehetőséggel. Bár az az előnye megmaradt, hogy ő adogatott elsőként; ilyenkor beleférhet az adogatójáték elvesztése, míg Venus esetében ez végzetes következményekkel járt volna. Csakhogy a sok-sok fontos mérkőzést éppen az idegei miatt elveszítő, kapkodásra, hajmeresztő hibákra hajlamos Williams a folytatásban semmilyen szívességet sem tett, és miután 7:7-nél "lebrékelte" ellenfelét, a bajnoki címért szerválhatott. Megcsinálta, különösebb erőlködés nélkül.
Egy szó, mint száz: Venus Williams káprázatos tenisszel, eme rendkívül összetett sportág minden apró részletében kiválót nyújtva révbe ért, megnyerte a 2005-ös wimbledoni bajnokságot. Méghozzá teljesen megérdemelten, elvégre az elődöntőben a címvédőt (Marija Sarapovát), a döntőben meg a világelsőt verte meg, az utóbbit - nem győzzük hangsúlyozni - meccslabdát hárítva.