Amolyan kötelező taps szólt a végén, pedig jobban jellemezte volna a hangulatot egy össznépi sirám: Tim Henmannak az idén sem sikerült döntőbe kerülnie a wimbledoni bajnokságon.
Sőt még a négy közé sem jutott be, így a négy elveszített elődöntő mellé most már négy elbukott negyeddöntőt is letehet az asztalra. Az elegáns, már-már a régi időket idéző, klasszikus teniszt játszó, szimpatikus angol úriember eddig sem volt az a nyerő típus, és az idő előrehaladtával egyre nehezebb lesz Grand Slam-tornát nyernie; az idén a szédületes párizsi szereplés (elődöntő) sem tudott kellő lökést adni neki. Hiába, ahol évről évre azt mondogatják, ez az év végre Henmané lehet, meg hogy ő az egyetlen reményünk – nos, ez adott esetben elviselhetetlen terhet is jelenthet.
Mario Ancic, a horvátok 20 esztendôs reménysége még játszmát sem veszített élete elsô Grand Slam-negyeddöntôjében
Mondjuk Mario Ancic sem volt éppen irigylésre méltó helyzetben, a 20 éves horvát teniszező soha életében nem játszott még Grand Slam-negyeddöntőt, sokat azt sem tudják, ki a csuda ez a nyurga spliti fiú (2001-ben megverte Roger Federert az első fordulóban…), mindenesetre kiderült róla: kötélből vannak az idegei. No meg hogy a csámpás lábai dacára fantasztikusan tud teniszezni. Három szettben elintézte Henmant, méghozzá úgy, hogy csupán egyszer veszítette el az adogatását, és akkor is csak idegességében (két kettős hiba). Utána rögtön elnyerte Henmanét, azzal a rössel behúzta a második játszmát is, a harmadikban meg szinte hiba nélkül ütött szervát, röptét, lecsapást. "Minden évben fájó a kiesés, sok különbség nincs köztük. Általában az jut tovább, aki jobban megérdemli, ez az idén sem volt másként" – ismerte el Henman. Egyébként másodszor kapott horvát nyílt a szívébe, hiszen a mindmáig emlékezetes 2001-es elődöntőben Goran Ivanisevic búcsúztatta többnapos, esőszünetekkel tarkított, drámai összecsapáson. A címvédő Roger Federer ugyanakkor sikeresen zárta a szerdai negyeddöntőt, hibapont mindazonáltal volt a játékában. Hogy az esőszünetek, netán Lleyton Hewitt jelenléte bizonytalanította el egy kicsit (de tényleg csak egy kicsit), nem tudni, mindenesetre kaparnia kellett annak érdekében, hogy elkerüljön egy hosszú-hosszú csatát. Végül elkerülte, elsősorban azért, mert a mérkőzés során tíz (!) bréklabdát is hárított – egynél azonban tehetetlen volt, így aztán elkönyvelhetjük: nem csupán játszmát, hanem adogatójátékot is veszített, az idei bajnokság során először. De azért van még olyan teniszező, mindjárt kettő is, aki játszmaveszteség nélkül áll Wimbledonban, Andy Roddick és Sébastien Grosjean, igaz, előbbinek szettpontokat kellett hárítania Sjeng Schalken ellen a második rövidítésben. Ne feledkezzünk meg a hölgyekről, pontosabban Serena Williamsről sem, a női egyes címvédője ugyanis brutális tenisszel rukkolt ki, s ehhez az erőteljes Jennifer Capriati mindössze két gémmel tudott asszisztálni. Tulajdonképpen Amélie Mauresmo is simán nyert, így rá vár a feladat, hogy megállítsa Serenát – nem nagy kockázat kijelenteni: nem fog sikerülni neki.
Tv: a Sport1 ma 13 órától közvetíti a wimbledoni bajnokság 11. játéknapját
A nap mérkőzése
Mario Ancic (horvát)–Tim Henman (brit, 5.) 7:6, 6:4, 6:2
1. adogatások (%-ban)
61
69
Ászok
11
4
Kettős hibák
5
6
Ki nem kényszerített hibák
12
10
Az 1. adogatásból megnyert pontok (%-ban)
73
70
A 2. adogatásból megnyert pontok (%-ban)
63
46
Az 1. adogatások átlagsebessége (km/óra)
203
190
A 2. adogatások átlagsebessége (km/óra)
183
171
Legerősebb adogatás (km/óra)
214
208
Direkt pontok (adogatásból is)
45
33
Sikeres brékpontok
4/8
1/2
Pontok/kísérletek a hálónál
27/53
32/55
Összes pontok
102
87
---- Angol nyílt nemzetközi teniszbajnokság, Wimbledon (17 598 000 amerikai dollár, fű)
Negyeddöntő: S. Williams (amerikai, 1.)–Capriati (amerikai, 7.) 6:1, 6:1; Mauresmo (francia, 4.)–Suárez (argentin, 9.) 6:0, 5:7, 6:1. Az elődöntő párosítása: S. Williams–Mauresmo; Davenport (amerikai, 5.)–Sarapova (orosz, 13.) Férfi páros
Nyolcaddöntő: W. Black, Ullyett (zimbabwei, 6.)–Palmer, Vízner (amerikai, cseh, 12.) 7:5, 6:4. Negyeddöntő: Björkman, Woodbridge (svéd, ausztrál, 1.)–Davigyenko, Fisher (orosz, ausztrál) 7:5, 6:2; Arthurs, Hanley (ausztrál, 7.)–Aspelin, Perry (svéd, ausztrál) 6:3, 7:6. Az elődöntő párosítása: Björkman, Woodbridge–Arthurs, Hanley; W. Black, Ullyett vagy Knowle, Zimonjics (osztrák, szerb-montenegrói, 16.)–Knowles, Nestor (bahamai, kanadai, 5.) vagy Gimelstob, Humphries (amerikai)
2. forduló: L. Huber, Erlich (dél-afrikai, izraeli, 11.)–Washington, Matkowski (amerikai, lengyel) 3:6, 7:6, 9:7. Nyolcaddöntő: Lihovceva, Bhupathi (orosz, indiai, 1.)–Krasznoruckaja, Nestor (orosz, kanadai, 15.) 6:3, 7:6; Szugijama, Hanley (japán, ausztrál, 5.)–L. Huber, Erlich 6:4, 6:4; C. Black, W. Black (zimbabwei, 6.)–Navratilova, Paes (indiai, amerikai, 9.) 7:6-nál sötétedés miatt félbeszakadt; Davenport, B. Bryan (amerikai, 7.)–McShea, Vízner (ausztrál, cseh) 6:2, 6:3; Molik, Woodbridge (ausztrál, 8.)–Husarová, Friedl (szlovák, cseh, 12.) 4:6, 7:6, 6:4; Strycová, Rikl (cseh)–Callens, Koenig (belga, dél-afrikai) 6:4, 6:4. A negyeddöntő párosítása: Lihovceva, Bhupathi–Davenport, B. Bryan; Schett, Schüttler (osztrák, német)– C. Black, W. Black vagy Navratilova, Paes; Szugijama, Hanley–Stubbs, Björkman (ausztrál, svéd); Molik, Woodbridge– Strycová, Rikl ---- Először 1985-ben győztek Wimbledonban, utána 1994-ben, a 35 éven felüliek versenyében, az idén pedig a harmadik bajnoki címükre hajtanak, immár a 45 éven felülieknél: Taróczy Balázs és Heinz Günthardt bejutott a legjobb négy közé. A magyar, svájci duó az első meccsét 7:5, 7:6-ra nyerte meg a Tom Gullickson, Dick Stockton amerikai kettős ellen, majd szerdán a Rod Frawley, Peter McNamara ausztrál egység ellen diadalmaskodott simán, 6:3, 6:2-re. "Ahhoz képest, hogy Heinz is és én is egy éve játszottunk legutóbb valamirevaló mérkőzést, remek eredmény az elődöntőbe jutás. Hogy az öregek könynyedén vennék a versenyt? Ugyan, itt mindenki nyerni akar, természetesen mi is" – jelentette ki Taróczy Balázs.