A bronzos lány diadala Garmischban

Vágólapra másolva!
2011.02.08. 13:22
null
Elizabeth Görgl nyerte meg az idei vb első számát (Fotó: Action Images)
Címkék
Elisabeth Görgl győzelmével ért véget Garmisch-Partenkirchenben az alpesisí-vb első versenyszáma, a női szuper óriás-műlesiklás. Az osztrák mögött az amerikai Julia Mancuso és a német Maria Riesch fért még fel a dobogóra. Miklós Edit a 31., Berecz Anna a 36. helyen zárt a 49 résztvevőt felvonultató mezőnyben.

A nők szuper G versenyével megkezdődött az alpesisí-világbajnokság a németországi Garmisch-Partenkirchenben. A viadalnak két magyar résztvevője is volt, az erdélyi származású Miklós Edit, valamint Berecz Anna.

A pályára sokan panaszkodtak, mondván, túlságosan is jeges. Ez azért fordulhatott elő, mert a futamot megelőző napon esett az eső, amely ráfagyott a hóra, csaknem elrontva a gondos előkészítést.

A jeges pályának a szám olimpiai bajnok Andrea Fischbacher is áldozatául esett. Az osztrák a menet közepén egy nagy fékezés közepette nekiment az egyik kapunak, utána pedig több mint száz méteren át csúszott, még az egyik hálón is keresztülment, de nagy nehezen azért megállt. Szerencsére semmi baja nem esett.

Az általános vélemény szerint a garmischi pályán, a Kandahar lejtőn csak a bátrak érvényesülhetnek, ugyanis itt biztonsági síeléssel nem lehet számottevő eredményt elérni.

Elisabeth Görgl tökéletesen megfelelt ennek a követelménynek, egészen zseniális síeléssel vette át a vezetést honfitársától, Anna Fenningertől. A 82 százados fór kellett is, mert az utána következők nagyon megközelítették. Az amerikai Julia Mancuso öt, a német Maria Riesch 21 századdal volt csak lassabb.

Nagyot betlizett a szám legnagyobb esélyesének tartott Lindsey Vonn. A szám címvédője ezúttal nem tudásához és klasszisához méltóan síelt, esélye sem volt – nemhogy a győzelemre, de még a dobogóra sem. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az amerikai február elején hatalmasat bukott az egyik zwieseli edzésen, és ez még most is hatással volt a teljesítményére. Ki is jelentette, hogy nem tud százszázalékosan koncentrálni. Annak a lehetősége is felvetődött, hogy nem állt rajthoz, ám mégis elindult. Vonn végül a hetedik helyen fejezte be a szereplését.

Ezután már Görglnek nemigen maradt izgulni valója, mert az esélyesek mind lejöttek, „emberi számítások szerint" már senki más nem előzhette meg. A korábbi „bronzos lány" (két olimpiai és egy világbajnoki harmadik hely birtokosa) most végre a csúcsra ért (ha szabad így fogalmazni a leszáguldása után...) – egyértelműen élete legnagyobb sikerét aratta!

„Álomkezdés volt. Kiváló nap ez számomra, és az a furcsa, hogy nyugodt vagyok. Most szeretném kiélvezni ezt a pillanatot. Már a rajtnál jól éreztem magam, tudtam, hogy képes vagyok a győzelemre. Kisebb hibáim ugyan voltak, de összességében jó munkát végeztem a nehéz körülmények között" – jelentette ki Görgl.

Szerdán a férfi szuper G-vel folytatódik a világbajnokság.

ALPESI SÍ, VB, GARMISCH-PARTENKIRCHEN
Női szuper G. A végeredmény:
1. Elisabeth Görgl (osztrák) 1:23.82
2. Julia Mancuso (amerikai) +0.05
3. Maria Riesch (német) +0.21
...31. Miklós Edit +5.54
...36. Berecz Anna +8.37

 

 

Legfrissebb hírek

Vogel Soma a kezelése után: Az olimpia volt az első gondolatom

Vízilabda
17 perce

Közel félmillió embert mozgatott meg az Európai Sporthét Magyarországon

Egyéb egyéni
37 perce

Dina Márton: A hazai bajnoki cím mentette meg az évemet

Kerékpár
48 perce

Tóth Zita alpesi síző 2030-ig hosszabbított a Vasassal

Téli sportok
52 perce

Slot: Jobbnak kell lennünk, hogy ne a szerencse döntsön

Angol labdarúgás
54 perce

A holland szélső a ZTE II-höz érkezett, brazil, nigériai és venezuelai csapattársa is lesz

Labdarúgó NB I
1 órája

Gyulai Miklós: Molnár Attila óriási lehetőség előtt áll, világsztárokkal edzhet

Atlétika
1 órája

Horváth Dávid intelme az NB I-es újonc ellen: észnél kell lenni!

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik