Alpesi sí: Hans Grugger túl az életveszélyen, de kómában tartják

MTI MTIMTI MTI
2011.01.21. 16:14
Címkék
Túl van az életveszélyen Hans Grugger osztrák alpesi síző, aki a férfiak világkupa-sorozatának csütörtöki, kitzbüheli lesiklóedzésén hatalmasat bukott.

A 29 éves versenyzőt súlyos fej- és mellkasi sérülésekkel szállították helikopteren kórházba, majd öt órán át tartó életmentő agyműtéten esett át az innsbrucki klinikán.

„A beteg állapota jelenleg stabil, de egyelőre lehetetlen megmondani, hogy a továbbiakban miképp alakul a felépülése – mondta pénteken Alexandra Kofler, az intézmény igazgató-főorvosa. – Mesterséges kómában tartjuk, a mostani helyzetben már az is nagy eredmény, hogy sikerült stabilizálnunk az állapotát."

A pályafutása során négy vk-futamot nyerő síelő csütörtökön, az úgynevezett Mausefallén, egy éles balkanyar utáni nagy ugratón veszítette el az egyensúlyát, erősen beverte a fejét, s az esés következtében azonnal elájult.

Legfrissebb hírek

BL-negyeddöntő: Real Madrid–Bayern München

Bajnokok Ligája
3 perce

Paul Seixas megnyerte a baszk körverseny második szakaszát is

Kerékpár
6 perce

Női röplabda: kiizzadta a bajnoki címet a Vasas

Röplabda
33 perce

Hanga Ádám 11 pontjával egyenlített a Badalona a férfi kosárlabda BL-ben

Kosárlabda
45 perce

Marco Rossi: Nyugodj békében, Mircea!

Minden más foci
1 órája

Szabó Levente gólja ellenére kikapott a Zaglebie Lubin – videó

Légiósok
1 órája

Férfi röplabda Extraliga: négy játszmában nyert a Szeged

Röplabda
1 órája

BL, negyeddöntő: Sporting–Arsenal

Bajnokok Ligája
2 órája
Ezek is érdekelhetik