Alpesi sí: Gruggernek nyugodt éjszakája volt, orvosai szerint állapota biztató

2011.01.23. 12:25
Címkék
Orvosai biztatónak találják az állapotát Hans Grugger osztrák alpesi sízőnek, aki a férfiak világkupa-sorozatának csütörtöki, kitzbüheli lesiklóedzésén bukott hatalmasat.

Az innsbrucki egyetemi kórház vasárnap közleményben jelezte, hogy az elvégzett vizsgálatok eredményei bizakodásra adnak okot. Az orvosok tájékoztatása szerint Gruggernek nyugodt éjszakája volt, ám továbbra is mesterséges kómában tartják.

A 29 éves versenyzőt csütörtökön súlyos fej- és mellkasi sérülésekkel szállították helikopterrel kórházba, majd ötórás életmentő agyműtéten esett át.

A pályafutása során négy vk-futamot nyert síelő a tréningen az úgynevezett Mausefallén, egy éles balkanyar utáni nagy ugratón veszítette el az egyensúlyát, erősen beverte a fejét, s az esés következtében azonnal elájult.

Legfrissebb hírek

Vezetnek a spanyolok: megint Merino, megint a végén – 2–1!

Foci vb 2026
7 perce

Courtois a 21. vb-mérkőzésén védett – de megsérült, le kellett cserélni!

Foci vb 2026
23 perce

649 percnél szakadt meg a spanyolok rekordhosszú sorozata

Foci vb 2026
39 perce

Spanyol–belga: már megy a második félidő, az állás 1–1

Foci vb 2026
47 perce

Molnár Attila országos csúcsot futott

Atlétika
49 perce

Gyász: utolsó útjára kísérték Németh Zsanettet

Birkózás
1 órája

Fabián góljára De Ketelaere válaszolt – videó

Foci vb 2026
1 órája

A vb-n először kaptak gólt a spanyolok: De Ketelaere – 1–1 a szünetben!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik