Vancouver 2010: újabb aranyra vágyik a szovjetek ellen duplázó hokis

MTI MTIMTI MTI
2010.01.16. 10:45
Címkék
Mark Johnson, az 1980-as olimpián a szovjet válogatott ellen két gólt szerző amerikai hokis újabb ötkarikás aranyéremre vágyik – ezúttal az Egyesült Államok női válogatottjának szövetségi kapitányaként.

Az Egyesült Államokban „Csoda a jégen" (Miracle on Ice) fantázianévvel illetett, harminc évvel ezelőtti, Lake Placid-i találkozón duplázó Johnson a nemzetközi szövetség (IIHF) honlapján elmondta: reméli, hogy tanítványai le tudják győzni a házigazda kanadaiakat, és elhozzák az aranyérmet Vancouverből.

Johnson megjegyezte: az 1980-as siker során rengeteg élménnyel gazdagodott, és ezek egy részét megosztja majd női játékosaival, akik talán ebből is plusz erőt merítenek.

Legfrissebb hírek

Csütörtöki sportműsor: PSG–Veszprém a kézi BL-ben, spanyol–magyar a vízilabda-világkupában

Birkózás
1 perce

Születésnapi beszélgetés Esterházy Mártonnal; ciklusértékelő interjú Schmidt Ádámmal

E-újság
5 perce

Félelem a legjobb miatt – Simon Zoltán publicisztikája

Téli sportok
14 perce

Korszakzárás bajnoki címmel – Karádi Zoltán jegyzete

Röplabda
14 perce

Szoros volt a visszavágó, de újra kikapott a Falco – a Bilbao jutott be a férfi kosár Európa-kupa döntőjébe

Kosárlabda
25 perce

Fontos tripla az utolsó pillanatokban, nyert a Monaco a férfi kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
31 perce

„Brutálisan nehéz meccs volt” – Bodó Richárd a Szeged továbbjutásáról

Kézilabda
49 perce

Női röplabda CEV-kupa: Németh Anett csapata elveszítette a döntőt

Röplabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik