Mourinho beperelte a Marca újságíróját

Vágólapra másolva!
2012.09.21. 15:54
null
Pedig bírja a kritikát... (Fotó: Action Images)
Címkék
José Mourinho, a spanyol bajnoki címvédő Real Madrid vezetőedzője mikor épp nem térden csúszva ünnepli Cristiano Ronaldo gólját, újságot is olvas – annak ellenére, hogy már számos alkalommal kijelentette, nem idegesíti magát az újságokban írt valótlanságokkal. A jelek szerint most mégis kivételt tett, és egyből olyat talált, amiért cserébe egy kellemes polgári jogi perrel kínálta meg a spanyol Marca sportnapilap egyik újságíróját.

Mourinho problémája, hogy a szóban forgó újságíró, Roberto Palomar egy szeptember 17-i cikkében rágalmazó megjegyzéseket tett a portugálra, szó szerint idézve olyan típusú személyiségnek titulálta az edzőt, aki „először káoszt teremt, majd szépen odébbáll".

Mourinho jogi képviselői a következő nyilatkozatot adták ki az üggyel kapcsolatban: „A cikkben tett kijelentés lealacsonyító és megalázó, ráadásul használata teljes mértékben szükségtelen volt a cikk eredeti témáját illetően. José Mourinho teljes vállszélességgel kiáll a szólás szabadsága mellett és soha nem lépett fel a jogos kritikák ellen."

(Megjegyzés: Talán szerencsésebb lett volna a cikkben úgy fogalmazni, hogy Mourinho egy olyan típusú személyiség, aki hátulról szemen bök valakit, majd odébbáll.)

JM 15 ezer eurós vagyoni kártérítést követel az újságírótól, ha igazat ad neki a bíróság, az összeget 16 éves gyermeke futballklubjának, a CD Canillas csapatának adományozná.

2011-ben Mourinho beperelte az El Pais egyik szerkesztőjét is, aki akkor „náci portugálnak" nevezte José „The Only One" Mourinhót.

Legfrissebb hírek

Tekvandó: négy érmet szereztek a magyarok Lengyelországban

Egyéb egyéni
6 perce

Niké Liga: nem bírt a Komárom a Zsolnával

Minden más foci
22 perce

Serie A: hosszabbításban szerzett góllal nyert Firenzében a Como

Olasz labdarúgás
24 perce

Férfi kézilabda NB I: nagy izgalmak után ikszelt egymással a Balatonfüred és a Budai Farkasok

Kézilabda
37 perce

Mezei Szabolcs megszerezte első gólját új csapatában, de így is kikapott a TSC

Minden más foci
41 perce

Ansu Fatinak egy perc sem kellett az első gólhoz a francia élvonalban, és ezzel még nem végzett

Francia labdarúgás
46 perce

NB I: MTK–Zalaegerszeg

Labdarúgó NB I
52 perce

Triatlon: Lehmann-parádé Jersey szigetén

Egyéb egyéni
59 perce
Ezek is érdekelhetik