Eltiltott elnök így még nem volt Serie A-meccsen - fotó

2012.09.17. 11:08
null
Elnök úr, úgy hiányzott már innen! (Forrás: twitter.com/James_Fielden)
Címkék
Enrico Preziosi, a Genoa futballcsapatának elnöke fél éves eltiltását tölti, ez idő alatt egyetlen olaszországi stadionba sem léphet be. A liguriai klub elnökségének tagjai azonban ravaszuk „kijátszották" a büntetést.

A hat hónapra minden olaszországi sporteseménytől eltiltott Preziosi elnök úr egy papírmasé bábu formájában „nézte" végig, amint csapata hazai pályán 3–1-re kikap a Juventustól.

Preziosit a Daspo nevet viselő olasz jogszabály alapján tiltották el, amit rendszerint huligánok ellen szoktak alkalmazni – ő halmazati büntetésért kapta egy 2005-ös Genoa–Venezia találkozó manipulálásáért (amit 3–2-re megnyertek a hazaiak, mégis kiestek). Első fokon öt évre eltiltották minden futballal kapcsolatos tevékenységtől, a sorozatos fellebbezések után előbb hat hónap letöltendő börtönbüntetést kapott, amit végül hat hónap, mindenféle sporteseményről szóló (november 16-ig érvényes) kitiltásra módosítottak.

Így a presidentének ugrott a Juve elleni találkozó is, amit végül a fentebb említett formában „tekintett" meg a helyszínen (a valóságban pedig otthon, tévén követte a történéseket). Az eltiltás azonban a humorát nem vette el, az olasz Radio 2 műsorában vígan ironizált az ugyancsak eltiltott, a lelátóra száműzött Juve edző, Antonio Conte kárára.

Legfrissebb hírek

Keddi sportműsor: ETO–KTE MK-negyeddöntő; bajnokit játszik a Liverpool és a Bournemouth is

Minden más foci
34 perce

Augenthaler: Német–brazil vb-döntő lesz; Gasper Okorn: A magunk urai vagyunk

napilap
44 perce

Nyakkendőt az edzőkre – Mohai Dominik publicisztikája

Minden más foci
44 perce

Gólt sem szerzett, kikapott a halovány teljesítményt nyújtó Real Madrid

Spanyol labdarúgás
46 perce

Bombagóllal nyert Pisában a Bologna, Udinében zakózott a Fiorentina

Olasz labdarúgás
1 órája

Női kosárlabda: Juhász Dorka lett február legjobbja az Euroligában

Kosárlabda
1 órája

MLSZ: húsvéthétfőn és az országgyűlési választás napján nem rendeznek mérkőzéseket

Labdarúgó NB I
2 órája

Tovább tart a Videoton győzelmi szériája

Labdarúgó NB II
2 órája
Ezek is érdekelhetik