1. Bár az Európa-bajnokságokon mindig jól szerepeltek a cseh válogatott, vb-re eddig csak egyszer jutott ki a csapat – persze ez az adat 1994 utáni állapotokat tükrözi, mivel azelőtt Csehszlovákia néven nemcsak indultak, de érmet is nyertek vb-n.
2. Tudta-e, hogy a csehek az első hét(!) meccsüket Magyarország ellen játszották? Ez persze annyira nem meglepő, ha arra gondolunk, hogy a 20. század hajnalán Csehország az Osztrák-Magyar Monarchia része volt. Az első találkozót 1906. április 1-jén játszotta egymás ellen Magyarország és Bohémia-Morvaország válogatottja (1–1).
3. Kevés játékos mondhatja el magáról, hogy egy mozdulata része lett a futballtörténelemnek, és ma már köznévként szerepel a sportág szótárában. A „bepanenkázza a tizenegyest" kifejezés névadója – mint azt bizonyára Önök jól tudják – a csehszlovák válogatott középpályása, Antonín Panenka. Azt viszont már kevesebben tudják, hogy két évig gyakorolta klubja, a Bohemians edzésein a trükkös büntetőt (amivel egy csomó sört és csokit nyert a kapusoktól), és tétmérkőzésen először az 1976-os Európa-bajnokság döntőjében, az NSZK világbajnok kapusával, Sepp Maierrel szemben vetette be. Mikor máskor, ugyebár? Panenka ma a prágai Bohemians elnöke, és a cseh főváros állatkertjében élő kenguruk nagy barátja.
4.A jobbhátvéd pozíciójában egy etióp származású futballista is szerepel az Eb-n a cseh keretben: Theodor Gebre Selassie. A játékos azonban nem honosított, mivel az édesanyja cseh, ő maga is Csehországban született (Trebicben), 1986. december 24-én, tehát Szentestén.
5. Valószínűleg nem az összeszokottságról lesz híres a cseh nemzeti tizenegy, hiszen a selejtezősorozat (pótselejtezőkkel együtt) 10 találkozóján nem kevesebb, mint 32 különböző játékos lépett pályára a csapatban.
6. Bár manapság a fiatalítás híve minden edző, nem így van ez Csehországban. Az Eb-re négy olyan futballista is utazik, aki már 2004-ben is ott volt a kontinensbajnokságon: Milan Baros, Petr Cech, Tomás Rosicky és Jaroslav Plasil.
7. Több magyar származású játékos, így mások mellett Kubala László és Gőgh Kálmán is szerepelt a Csehszlovák válogatottban. Természetesen előbbi a híresebb: már az is világrekord, hogy a magyar és a csehszlovák válogatott mellett a spanyol is igénybe vette a szolgáltatásait, de igazából arról híres, hogy 2000-ben a Barcelona valaha volt legjobb játékosának választották, és már szobra is van a katalán fővárosban.
8. Furcsa ünneplésbe kezdtek a csehek, amikor kijutottak az Európa-bajnokságra: ahelyett, hogy a Montenegró elleni pótselejtezős diadalt ünnepelték volna, inkább körbeálltak a podgoricai repülőtéren, és Radek Drulákot kezdték pocskondiázni. A korábbi válogatott focista bűne az volt, hogy az ominózus podgoricai meccs előtt bírálni merte a csapatot. a cseh szövetség nem bánt kesztyűs kézzel a bűnösökkel: kétmillió koronára büntette a csapatot, és közölte, hogy, aki legközelebb hasonló buliban vesz részt, azt kizárja a gárdából.
9. Érdekes történet miatt került veszélybe egy cseh válogatott futballista Eb-szereplése: a Hertha Berlin játékosát, Michal Kadlecet egy szórakozóhelyen kölni huligánok támadták és verték meg (meg is kellett műteni, miután eltört az orra). Majdnem veszélybe került az Eb-szereplése is, de a sikeres műtét után már a magyar válogatott elleni felkészülési találkozón is pályára léphetett az ilyen sérülések esetén már jól ismert speciális maszkban.
10. Rekordot döntött Petr Cech, hiszen 2011-ben hetedik alkalommal lett Csehország legjobb labdarúgója.