Túlélte a Titanic katasztrófáját, majd kora legkiválóbb teniszezője lett

Vágólapra másolva!
2012.04.14. 12:43
null
Karl Behr és Richard Williams (Forrás: dailymail.co.uk)
Címkék
Richard Williams kétszeres US Open-győztes, wimbledoni bajnok, és olimpia aranyérmes. Mindezt azok után, hogy csodával határos módon túlélte a Titanic katasztrófáját. Most könyvet írtak róla, és ugyancsak a hajón utazó sporttársáról, Karl Behrről, aminek bemutatóját az Iceberg Vodka szponzorálja...

Éppen 100 esztendeje, hogy 1912. április 14-én elsüllyedt a világ akkori legnagyobb utasszállító hajója, a Titanic. A hajó fedélzetén tartózkodó 2207 főből (utasok és személyzet együtt) csupán 705-en élték túl a tragédiát.

Termékelhelyezés 
(Forrás: dailymail.co.uk)
Termékelhelyezés (Forrás: dailymail.co.uk)

A számos, időközben megénekelt történet mellett, most egy kevésbé ismert sztori is a nagyközönség elé került – meglehetősen vegyes tálalásban. Történt, hogy a tragikus úton a fedélzeten tartózkodott a korszak két fiatal, ám reményteljes teniszezője, a 21 éves Richard Williams és a 26 esztendős Karl Behr. Előbbi éppen a Harvard Egyetemen készült megkezdeni tanulmányait, miután pályára lépett a newporti amerikai bajnokságon. Utóbbi már utolsó éves volt az ugyancsak patinás Yale Egyetemen, és nem kevésbé tehetséges teniszező hírében állott.

A katasztrófa bekövetkezésekor Mr. Williams és édesapja elszakadtak egymástól, az apa életét vesztette, míg az ifjú Richard a tengerbe zuhant, és órákon át evickélt a néhány fokos vízben. Mikor kimentették, már súlyos fagyási sérülései voltak, a kórházban azt tanácsolták neki, hogy amputáltassa a fagyott lábait. A fiatalember azonban ezt nem engedte és jól döntött: kettő és négy évvel később is megnyerte az Amerikai Nyílt Teniszbajnokságot, 1920-ban Wimbledonban, 1924-ben pedig Párizsban, az olimpián nem talált legyőzőre. Pályafutása végeztével, 1957-ben beiktatták a tenisz Hírességek Csarnokába.

Karl Behr valamivel szerencsésebb volt a rettenetes éjszakán: ő abban az 5-ös számú mentőcsónakban kapott helyet, amelyiket másodikként engedtek le a hajóról. Miután nem tudhatta, hogy mit hoznak a következő órák, biztosra ment: még ott a csónakban megkérte a hajón megismert Helen Newsom kezét, akit egy évvel később feleségül is vett, és, akivel utána 1949-ben bekövetkezett haláláig élt boldog házasságban. Behr és a mentőcsónak utasai voltak azok, akik egy alapot hoztak létre a mentőhajó, a Carpathia legénységének javára.

Korabeli mesternégyes: Maurice McLaughlin, Williams, Behr és Thomas Bundy (Forrás: dailymail.co.uk)
Korabeli mesternégyes: Maurice McLaughlin, Williams, Behr és Thomas Bundy (Forrás: dailymail.co.uk)

És most a kevésbé menő rész: a két teniszezőről „Titanic, the tennis story" címen könyvet írt Lindsay Gibbs, amivel azonban nem aratott osztatlan sikert a két túlélő leszármazottai körében. A családtagok egyöntetű véleménye szerint nem elég, hogy a könyv „ízléstelen", de még „borzalmasan el is torzítja" a két túlélő igaz történetét.

És, ha mindez nem lenne elég: a hivatalos bemutató szponzora, remek üzleti érzékkel, nem más, mint az Iceberg Vodka. Gratulálunk!

A nagy vihart kavaró könyv borítója (Forrás: dailymail.co.uk)
A nagy vihart kavaró könyv borítója (Forrás: dailymail.co.uk)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik