Még szokniuk kell a hideget a Stuttgart guineai légiósainak

Vágólapra másolva!
2012.02.09. 11:31
null
Ibrahima Traoré megpróbálta a létező legmelegebb dzsekit magára venni (Fotó: vfb.de)
Címkék
Még szokja a hideget, ezért nem lépett pályára a Német Kupa szerda esti negyeddöntőjében a Bayern München ellen a VfB Stuttgart két guineai labdarúgója.

A Gabonban és Egyenlítői-Guineában zajló kontinenstornáról Németországba repült Ibrahima Traoré és Mamadou Bah negyven fokkal hűvösebb környezetbe érkezett meg.

„Egész napos utazás után szombaton érkeztem meg Stuttgartba – mondta a Vfb honlapjának nyilatkozva Traoré. – Amikor elindultam Gabonból, ott 25–30 fokos meleg volt, amikor kiszálltam Stuttgartban a repülőgépből, akkor pedig –15. Ez valóságos sokként ért. Mondtam is a szertárosunknak, Michael Meuschnak, hogy a következő napokban jó sok meleg ruhára lesz szükségem. A 40 fokos hőmérséklet-változás után jobbnak látom, ha alaposan beöltözök.”

„Előbb meg kell szokniuk az itteni klímát, teljesen sokkolta őket a hideg” – mondta Bruno Labbadia, a stuttgartiak vezetőedzője.

A guineaiak a D-csoport harmadik helyén végeztek az Afrikai Nemzetek Kupáján, így nem jutottak tovább a negyeddöntőbe. Viszont a Német Kupával sem lesz több gondjuk ebben a szezonban, miután a svábok hazai pályán 2–0-ra kikaptak a bajoroktól.

Legfrissebb hírek

Mérkőzéseket dönt el a Liverpoolban Szoboszlai Dominik; Borbély Balázs: A kupadöntő lehetne az évad csúcspontja

E-újság
2 órája

Pénteki sportműsor: FTC–DVTK, Vitek Dárius vb-döntőben birkózik

Minden más foci
2 órája

Nyilvános vergődés – Malonyai Péter publicisztikája

Tenisz
3 órája

Nem sikerült szépen a BL-visszatérés, Sallai Rolandék csúnya vereségbe szaladtak bele Németországban

Bajnokok Ligája
3 órája

Marcus Rashford duplájával a Barcelona nyert a Newcastle vendégeként

Bajnokok Ligája
3 órája

Korai kiállítás döntött, a Manchester City két góllal legyőzte a Napolit

Bajnokok Ligája
3 órája

A Magdeburg nyerte a Barca elleni csúcsrangadót a férfi kézilabda BL-ben

Kézilabda
4 órája

Ötgólos meccsen győzte le Romániát, előnnyel utazhat a visszavágóra a magyar futsalválogatott

Magyar válogatott
4 órája
Ezek is érdekelhetik