Baumgartner az űr széléről ugrik le, hogy átlépje a hangsebességet - videók!

2012.02.07. 20:05
null
Felix Baumgartner lehet az első ember, aki gépi segítség nélkül átlépheti a hangsebességet <br />(Fotó: BBC)
Címkék
Az osztrák Felix Baumgartner egyedülálló mutatványra készül: 36 500 méter magasban, a sztratoszféra határán hagyja el az őt magasba repítő speciális légballonját, hogy onnan kezdje meg a szabadesést. Baumgartner valószínűleg a hangsebesség is átlépi eközben, első emberként, akinek ez bármiféle gép nélkül sikerül, mielőtt egy nagyjából 10 perc zuhanás után másfél kilométer magasban kinyitja az ejtőernyőjét.



Az osztrák kalandor korábban már 9 kilométeres magasságban kiugorva átrepülte egy hátára erősített szerkezettel a La Manche csatornát (a 34 kilométeres út során a maximális sebessége elérte a 354 km/órát), de hajtott már végre bázisugrást a malajziai Petronas toronyról, vagy éppen a Rio de Janeiróban található Megváltó Krisztus-szoborról is.

Ezúttal azonban jóval nagyobb kihívás előtt áll, ilyen magasságban könnyedén elveszítené eszméletét, ezért egy speciális, még a NASA által használ űrruhánál is keményebb és mozgékonyabb felszerelésre lesz szüksége, amely majd megvédi őt a mínusz 70°C-os hőmérsékletben is a zuhanás közben, és ellátja elegendő oxigénnel a kísérlet alatt.

Ha sikeresen teljesíti a feladatot, akkor megdönti Joe Kittinger 1960-as, 31 kilométeres rekordját.

ANIMÁCIÓ AZ ŰRBÉLI UGRÁSRÓL
A RIÓI MEGVÁLTÓ KRISZTUS-SZOBORRÓL IS UGROTT MÁR
ÉS ÁTREPÜLTE MÁR A LA MANCHE-CSATORNÁT IS
Legfrissebb hírek

Nem borult a papírforma, Florentino Pérez maradt a Real Madrid elnöke

Spanyol labdarúgás
1 órája

Oda az idény – Malonyai Péter jegyzete

Kézilabda
2 órája

Hétfői sportműsor: jön a 4. meccs a futsal NB I döntőjében

Minden más foci
2 órája

Lett magyar győztes a női kézi BL-ben, de nem a Győrből; Sallai és Kerkez nélkül lépünk pályára Debrecenben

E-újság
2 órája

Marokkó és Norvégia nem bírt egymással, az olaszok tíz emberrel győzték le a görögöket

Foci vb 2026
3 órája

Fodor Csenge: Saját magunkat vertük meg

Kézilabda
3 órája

3x3-as kosárlabda-vb: lett és amerikai aranyérem Varsóban, hetedikek a magyarok

Kosárlabda
4 órája

Vámos Petra: Holnap ezzel az éremmel fogok felébredni

Kézilabda
4 órája
Ezek is érdekelhetik