La Liga: öt góllal nyert az Atlético a Gijón ellen

2016.09.17. 18:04
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában az Atlético Madrid hazai pályán 5–0-ra legyőzte a Sporting Gijónt.

A Celta Vigo ellen aratott múlt heti 4–0-s sikert követően ezúttal is magabiztos győzelmet aratott az Atlético, most 5–0-ra nyert a bajnokságban a spanyol fővárosi csapat. Antoine Griezmann azon a mérkőzésen is duplázni tudott, csakúgy, mint a Gijón ellen. A francia válogatott támadónak egyébként ez volt az 50. gólja a hazai bajnoki meccseken a madridiak színeiben.

Diego Simeone legénysége már az első öt percben eldöntötte a találkozót. Griezmann a második percben szerzett vezetést, majd három perccel később Kevin Gameiro megduplázta az előnyt.

A 69. percben Griezmann helyére érkezett Fernando Torres, aki három minutummal rá Ángel Correa passza után lőtt a kapuba. A 32 éves csatár a hajrában egy tizenegyest is értékesített, így amióta visszatért az Atléticóba, most először duplázott.

LA LIGA
4. FORDULÓ
Atlético Madrid–Sporting Gijón 5–0
(Griezmann 2., 31., Gameiro 5., F. Torres 72., 90. – 11-esből)
KÉSŐBB
18.30: Eibar–Sevilla (Tv: Sport1)
20.45: Las Palmas–Málaga (Tv: Sport1)
KORÁBBAN
Leganés–FC Barcelona 1–5 (Gabriel 80., ill. Messi 15., 55. – a másodikat 11-esből, L. Suárez 31., Neymar 44., Rafinha 64.)