A nehéz pénzügyi helyzetben lévő klub elnöke bedobta a törülközőt

Vágólapra másolva!
2009.06.05. 00:54
Címkék
Csütörtök este bejelentette lemondását Vicente Soriano, aki tavaly július óta volt a Valencia elnöke. Döntését azzal magyarázta, hogy minden igyekezete ellenére nem tudta megvalósítani azokat az elképzeléseket, amelyek gazdaságilag stabilizálták volna az egyesületet.
A 2005-ös UEFA-kupa-győzelem idején még minden szép volt
Fotó: Action Images (archív)
A 2005-ös UEFA-kupa-győzelem idején még minden szép volt
A 2005-ös UEFA-kupa-győzelem idején még minden szép volt
Fotó: Action Images (archív)
A 2005-ös UEFA-kupa-győzelem idején még minden szép volt

„Elnöki tevékenységem első napjától kezdve komoly küzdelmet kellett folytatnom annak érdekében, hogy a klub gazdaságilag és sportszakmai szempontból is életképes maradjon. Annak ellenére, hogy a csapat működőképes, nem jártam teljes sikerrel” – mondta önkritikusan a leköszönő elnök.

A többségi részvényes Soriano tavaly nyáron lett a komoly likviditási gondokkal küzdő Valencia első embere. A gondok olyannyira nem oldódtak meg regnálása alatt, hogy februárban ideiglenesen befagyasztották a játékosok bérét és leálltak az új stadion építésével is.

A vezetőség abban reménykedett, hogy sikerül eladniuk az 55 ezer férőhelyes Mestalla (a csapat jelenlegi otthona) körüli telkeket, amiből aztán az új, 75 ezres stadion 200 millió eurós költségeit fedezték volna. A gazdasági válság azonban Spanyolországot sem kímélte.

„A történelem legnagyobb pénzügyi krízisében nem könnyű eladni a telkeket” – mutatott rá az egyik legfőbb problémára Soriano.

A Turia-parti klub helyzetét az sem segíti, hogy a bajnokságban csak a 6. helyen végzett, így ismét lemaradt a jó pénzkereseti lehetőségnek számító Bajnokok Ligájáról.

A kétszeres BL-döntős pénzügyi gondjain nagyban segíthetne legnagyobb sztárjainak eladása, és az elnök lelépése után elképzelhető, hogy új fordulatot vesz David Villa és David Silva ügye, akiket régóta kerülgetnek Európa élklubjai.
Legfrissebb hírek

Felemás évet zártunk – Győri Ferenc jegyzete

Tenisz
3 órája

A dédapák asztalánál – Csillag Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
3 órája

Keddi sportműsor: pályán az Arsenal; az utolsó csapat is bejut a női kézi MK negyeddöntőjébe

Minden más foci
3 órája

Vitális Milán: Már apám is mondta, ha átlépem a félpályát, lőjek!; Jóból és rosszból is kijutott a magyar tenisznek 2025-ben

E-újság
3 órája

A Fulham ötödször nyert otthon, a Forest ötödször kapott ki idegenben a PL-ben

Angol labdarúgás
4 órája

La Liga: ezúttal Bilbaóban győzött az Espanyol

Spanyol labdarúgás
4 órája

Marmus és Szalah góljával fordított Egyiptom az Afrikai Nemzetek Kupájában

Minden más foci
4 órája

Gian Van Veen a torna eddigi legjobb meccsátlagával nyert a darts vb második fordulójában

Egyéb egyéni
5 órája
Ezek is érdekelhetik