Raúl történelmi és Robben „szimpla” góljával nyert a Real Madrid

2009.01.31. 23:57
A spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalában a Real Madrid a Numancia otthonában nyert 2–0-ra. A 21. forduló szombat késő esti találkozóján a királyiak Raúl góljával szereztek vezetést a 48. percében, majd nem sokkal később Arjen Robben alakította ki a végeredményt.
A társak is tudják: egy legendával játszanak egy csapatban
Fotó: Reuters

Raúl fantasztikus futballista. Raúl a Real Madrid élő legendája. Ezeket eddig is tudtuk. A Numancia ellen azonban a spanyol támadó a királyi gárda” legeredményesebb játékosává is vált – holtversenyben a másik ikon, Alfredo Di Stéfanóval. Mindketten 307-307 gólt szereztek Real-mezben, tétmérkőzésen.

Raúl történelmi találata után Arjen Robben is eredményes volt, a Real Madrid pedig egy 2–0-s győzelemnek köszönhetően hozta el a három pontot a Numancia otthonából.

A találkozó első félidejében remekül játszott a hazai kiscsapat, amely azonban a helyzeteivel nagyon rosszul, leginkább sehogyan sem gazdálkodott. A szünetben pedig összekapta magát a bajnokcsapat.

Az utóbbi időszakban bombaformában játszó Arjen Robben ezúttal is igazolta, hogy a madridiak egyik legértékesebb játékosa. A holland egyedül tört előre az ellenfél térfelén az 51. percben, majd Gonzalo Higuaínhoz játszott, aki lőtt, Juan Pablo kapus viszont hárított. Raúl nagy szerencséjére…

A labda ugyanis a spanyol támadó elé pattant, a többi pedig már történelem.

Robben nem sokkal később végleg eldöntötte a három pont sorsát. A támadó középpályás a jobb oldalról cselezte be magát középre, majd a tizenhatos előteréből visszalőtte a labdát a bal alsó sarokba.

Asier Goiria még visszahozhatta volna a reményt a kiesés ellen küzdő hazaiaknak, a támadó azonban óriási helyzetben hibázott. Másik oldalról nézve: Iker Casillas parádésan hárított – ziccert a 63. percben.

A Real a mérkőzésen másfélszer többet birtokolta a labdát ellenfelénél, helyzetei közül kettőt kihasznált, így megérdemelten aratta sorozatban hatodik győzelmét.