Már-már snassz: gála nélkül győzött a Barca az Huelva ellen

2008.11.16. 23:06
A Recrativo Huelva otthonába látogatott a spanyol bajnokság 11. fordulójában a Barcelona csapata, és ezúttal ugyan elmaradt a gála, a katalánok így is simán nyertek 2–0-ra. Lionel Messi egy okosan elvégzett szabadrúgást követően szerezte meg a vezetést, amit Seydou Keita tett biztossá a hajrában.
Messi (balra) villant, a Barca győzött
Fotó: Reuters

A Barcelona minden bizonnyal a sok gól reményében várták a Recreativo elleni mérkőzést, hiszen csapatuk az első két forduló botlásai után hibátlanul menetel a Primera Divisónban, és szinte esélyt sem ad ellenfeleinek.

A katalánok az elmúlt öt fordulóban nem kevesebb, mint huszonkétszer(!) találtak be az ellenfelek hálójába, ez jobb mint négyes átlag – és a Recreativót a liga egyik leggyengébb csapataként tartják számon, amit bizonyít a tabella alsó felében elfoglalt helye is.

A Barcelona le is focizta a kiscsapatot a mérkőzés első fél órájában: Pep Guardiola csapata 72–28 %-os arányban birtokolta a labdát, többnyire az ellenfél tizenhatosának előterében. Hiába azonban a mezőnyfölény, meddő volt a labdabirtoklás, kevés igazán nagy lehetőség adódott a Barca támadói előtt.

A szünetet 0–0-val konstatálhatták a csapatok, majd a gránátvörös-kékeknek volt örülnivalójuk. Az 51. percben remek szabadrúgás-kombinációt követően megszerezte a vendégcsapat a vezetést: Xavi végzett el szabadrúgást 22 méterről, amit úgy passzolt a sorfalból kiugró Leo Messihez, hogy közben az egész védelmet „elküldte hangyászni”, Messi pedig közelről a jobb felső sarokba bombázta a Barca vezető gólját (0–1).

A továbbiakban a Recreativo egy kapufáig jutott, ám a több lehetőség a Barcelona előtt adódott. Samuel Eto’o „jeleskedett” elsősorban a helyzetkihagyásban, valószínűleg a 85. perc is hamar a feledés homályába merült volna, ha eltört labdájára nem érkezik tökéletes ütemben Seydou Keita. A pocsék lövésből, így gólpassz lett, és 2–0-s vendégvezetés, ami a hátrlévő néhány percben nem is változott már.

Újabb győzelemmel növelte kiváló sorozatát a Barca: sorozatban immár kilenc győzelmet számlál a bajnokságban a Guardiola-csapat.