Megint a „hirtelen halálban” győzött Fabio Capello együttese

2007.05.20. 21:35
Újabb fantasztikus végjátékot produkált a Real Madrid a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokságban. A listavezető királyi gárda a 91. percben szerezte meg a győzelmet jelentő gólt a Recreativo Huelva ellen, és a 3-2-es sikerrel a következő fordulót is az élről kezdheti majd. A Recre 2-0-s hátrányból egyenlített, de az utolsó szó Roberto Carlosé volt.
Roberto Carlost agyonnyomja a szeretet. A veterán balhátvéd nagyon-nagyon fontos gólt lőtt
Reuters
Reuters

A Real esélyeshez méltón kezdettől fogva támadólag lépett fel, és David Beckham nagyszerű jobb oldali beadása már a 9. percben „fejen találta” Robinhót, és a brazil játékos nyolc méterről megszerezte a vezetést a fekete mezben játszó blancóknak.

Fabio Capello vezetőedző együttese a továbbiakban is számos helyzetet dolgozott ki, de ezeket a lehetőségeket vagy hanyagul veszni hagyta, vagy nem volt szerencséje.

Az első játékrészben már nem is tudta növelni az előnyét a Real Madrid, de nyilván nem nyugtatta meg a sztárokat a minimális különbség, így nekimentek megint a Huelvának.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az 54. percben Bertrand Laquait, a hazaiak kapusa Robinhót próbálta szerelni az alapvonal közelében, a brazil elesett, és a játékvezető 11-est ítélt.

A büntetőt Ruud Van Nistelrooy magabiztosan értékesítette – már a 22. bajnoki találata volt a mostani –, és úgy tűnt, a királyiaknak már nem sok gondja lesz ezen a meccsen.

A Recre azonban nem hagyta, hogy a madridiak simán „lehozzák” a találkozót, és előbb az Ikechukwu Uche elleni Ramos-szabálytalansg miatt megítélt büntetőt Jesus Vazquez lőtte a hálóba (1-2), majd Uche fejjel egyenlített is, amikor már csak alig több mint három perc volt hátra a rendes játékidőből (2-2).

Megint nagy slamasztikába került a Real, de ismét bizonyította erejét és tartását. A 91. percben Roberto Carlos kapott remek labdát Fernando Gagótól, majd a hálóba emelt Laquait fölött.

A Capello-csapat ezzel 69-re növelte a pontjai számát a 66 pontos Barcelona előtt, amely két órával később kezdett az Atletico Madrid otthonában. A bajnokságból még három forduló van hátra.

SPANYOL ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

35. FORDULÓ:
RECREATICO HUELVA – REAL MADRID 2-3 (0-1)
Gólszerzők: Jesus Vasquez (74. – 11-esből), Ikechukwu Uche (86.), ill. Robinho (9.), Van Nistelrooy (54. – 11-esből), Roberto Carlos (91.)