Spanyol Kupa: kikapott a Villarreal

2007.01.10. 22:24
Címkék
Kepa Blanco (Sevilla, jobbra) és Cesar Mainz párharca
Reuters
Kepa Blanco (Sevilla, jobbra) és Cesar Mainz párharca
Kepa Blanco (Sevilla, jobbra) és Cesar Mainz párharca
Reuters
Kepa Blanco (Sevilla, jobbra) és Cesar Mainz párharca

A harmadik liga és a Primera Division éllovasa csapott össze a Spanyol Kupa nyolcaddöntőjében a Rayo Vallecano-Sevilla mérkőzésen. A nagyon langyos iramú meccsen igazán veszélyes momentum csupán az uruguayi légiós Chevantón szabadrúgásból lőtt kapufája (az első félidő egyetlen kapuralövése) volt, ezenkívül meglehetősen felejthető mérkőzést produkáltak a csapatok.

A Deportivo a hétvégi Real Madrid elleni bravúros győzelem után újra szép sikert könyvelhetett el a kupában, a Mallorca otthonából a két tartalékcsatár Adrian és Taborda góljai révén távoztak győzelemmel a galíciaiak.

Újra kezd formába lendülni a Zaragoza, amely a múlt pénteki Sevilla elleni győzelem után a kupában is remekel; lényegében bebiztosította negyeddöntőbeli fellépését egy idegenbeli triplával a másodosztályú Málaga otthonában. A két gólt is szerző Sergio Garcia mérkőzése volt ez, a ligában a legtöbb gólpasszt jegyző játékos már a kanadai táblázaton sem állna rosszul.

Az ugyancsak második ligás Valladolid 2-1-re legyűrte a Villarrealt. Az első félidőben Losada lövéséből szerezték meg a vezetést a hazaiak, amelyre egy szöglet utáni Jose Mari-fejesgóllal rögtön reagált a sárga tengeralattjáró legénysége. A sorsdöntő momentum aztán Llorente nevéhez fűződött, aki a 69. percben Victor passzát értékesítette közelről. Semmi sem dőlt el még ebben a párosításban.

SPANYOL-KUPA, NYOLCADDÖNTŐK, ELSŐ FORDULÓ
Mallorca-Deportivo 1-2 (M. López 90., ill. Adrian 55., Taborda 62.)
Málaga-Zaragoza 0-3 (S. Garcia 12., 49., Oscar 75.)
Valladolid-Villarreal 2-1 (Losada 19. Llorente 69., ill. Jose Mari 20.)
Rayo Vallecano-Sevilla 0-0
Legfrissebb hírek

Lehetséges, hogy műteni kell Böde Dánielt – sajtóhír

Labdarúgó NB I
2 órája

Mellékfoglalkozás – Mohay Gábor publicisztikája

Minden más foci
2 órája

Vasárnapi sportműsor: NB I, NB II; Milák Kristóf és Kós Hubert Eb-döntőben úszik

Birkózás
3 órája

Meglátogattuk Szalai Józsefet, aki szórja a gólokat Pakson; Megakadtak a tárgyalások a Videoton Fehérvár FC értékesítéséről

E-újság
3 órája

Mindhárom élvonalbeli csapat továbbjutott szombaton az Olasz Kupában

Olasz labdarúgás
3 órája

Atlétikai Eb: hatodik lett a női 4x100-as magyar váltó a döntőben!

Atlétika
3 órája

Szélesi Zoltán: A kapott gólnál sajnos a saját dolgunkat nehezítettük meg

Labdarúgó NB I
3 órája

Bánusz döntetlennel, Dudin és az Európa-bajnok Blübaum is győzelemmel kezdett a rangos nagykanizsai sakktornán

Egyéb egyéni
3 órája