Női röplabda Extraliga: idénybeli kilencedik légiósát igazolta az UTE

2025.01.24. 11:21
Újra az Újpestnél játszik Claudia Tarin (Fotó: Facebook/UTE Röplabda szakosztály)
A női röplabda Extraligában negyedik helyen álló UTE szezonbeli kilencedik légiósát szerződtette pénteken.

A lila-fehérek közösségi oldalának bejelentése szerint a legújabb érkező a kubai Claudia Tarín, aki a 2022–2023-as idényben már erősítette a csapatot, azonban az előző szezon előtt vállsérülés miatt szerződést bontottak vele.

Az újpestiek múlt héten a szerb center Katarina Csanakkal, valamint a Szent Benedek RA-tól megszerzett szlovák ütő Simona Jelinkovával kötöttek szerződést, miközben az idény előtt igazolt légiósaik közül már megváltak a bolgár Emileta Racsevától, az ukrán Jevhenyija Hobertől, valamint a szerb Bozsica Markovicstól is. A keretnek továbbra is tagja az egyaránt kubai Lisania Grafort, Greisy Finé Martínez és Whitney James, így a fővárosiak a mostani idényben – Extraliga-idénycsúcsot jelentő – kilenc külföldit vetettek be ugyanennyi magyar játékosuk mellett.

A negyedik kerületiek a Magyar Kupától a negyeddöntőben a címvédő Vasas Óbuda ellen búcsúztak, az Extraliga alapszakaszában 7–5-ös győzelmi mutatóval a negyedik helyen állnak, s a folytatásban még az ott is címvédő Vasas Óbudával, a piros-kékek második csapatával, a Vasas SC-vel, valamint a második helyezett Békéscsabával találkoznak.

 

Legfrissebb hírek

Női röplabda Európa-liga: Szombaton és jövő szerdán játssza elődöntőjét a magyar válogatott

Röplabda
2026.06.22. 12:25

Női röplabda Extraliga: felhagy az élsporttal Szerencsés-Miklai Zsanett

Röplabda
2026.06.16. 16:33

Röplabda: a Kunhegyes és a Vasas lett az U13-as bajnok

Utánpótlássport
2026.06.15. 20:34

Bozóki-Szedmák Réka: Mindenki nagy lendületet tudott a pályára hozni

Röplabda
2026.06.15. 08:48

Izgalmas mérkőzésen győzte le a női röplabda-válogatott Horvátországot

Röplabda
2026.06.14. 20:36

Női röplabda Európa-liga: horvát győzelem az észtek ellen Kecskeméten

Röplabda
2026.06.13. 18:18

Röplabda: domináltak a kecskeméti fiúk az U17-es országos döntőben

Utánpótlássport
2026.06.11. 20:32

Röplabda: a Kecskeméti Sportiskola nyerte az U17-es fiúbajnokságot

Utánpótlássport
2026.06.08. 13:16
Ezek is érdekelhetik