Gyász: elhunyt a Szovjetunió első olimpiai bajnoka
Nyolcvanhét éves korában elhunyt Nyina Ponomarjova korábbi diszkoszvető, aki a Szovjetunió első olimpiai aranyérmét szerezte.
A hírt az Orosz Atlétikai Szövetség (ARAF) közölte. A Szovjetunió az 1952-es helsinki nyári játékokon vett rész először, Ponomarjova ott győzött 51.42 méteres olimpiai rekorddal.
Az Európa-bajnok atléta 1956-ban Melbourne-ben bronzérmet, négy évvel később Rómában pedig ismét aranyat nyert.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik





