Simán verte a Milan az erőtlen Juventust

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.10.08. 17:50
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában a Milan nem adott esélyt a Juventusnak a San Siróban, a hazaiak 2–0-ra nyertek a gyengélkedő torinói csapat ellen.

Brahim Díaz (középen) és a Milan két vállra fektette a Juventust (Fotó: AFP)

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ
MILAN–JUVENTUS 2–0 (1–0)
Milánó
, San Siro Stadion.Vezette: Orsato
MILAN:Tatarusanu – Kalulu, Gabbia, Tomori, T. Hernández – Bennaszer (Vranckx, 84.), Tonali – Pobega (Krunic, 59.), B. Díaz (De Ketelaere, 64.), Leao (Origi, 84.) – Giroud (Rebic, 64.).Vezetőedző:Stefano Pioli
JUVENTUS:
Szczesny – Danilo, Bonucci, Bremer, Alex Sandro – Cuadrado (McKennie, a szünetben), Locatelli (Paredes, 56.), Rabiot (Soulé, 80.), Kosztics (Miretti, 56.) – Vlahovics (Kean, 78.), Milik. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Gólszerző:Tomori (45+1.), B. Díaz (54.)

Talán némileg váratlanul a Juve volt veszélyesebb a meccs elején, de a vendégek lendülete negyedórán át tartott ki, és igazából ezt később sem sikerült visszanyerniük. A Milan a 20. percben került először helyzetbe, Rafael Leao rögtön a kapufát találta el. Támadásban maradtak a hazaiak, és negyedóra múlva ismét a kapufán csattant a labda, ezúttal is Leaónak nem volt szerencséje. Már úgy tűnt, a Juventus kihúzza a szünetig, ám a ráadásban egy szöglet után szerencsésen pattant a labda milánói szemszögből, így Fikayo Tomori közelről a hálóba bombázott (1–0).

A második félidő nem torinói rohamokkal kezdődött. Előbb ismét Leao lőtt, de célt tévesztett, egy perccel később pedig Brahim Díaz került ziccerbe, aki viszont nem hibázott (2–0). A második gól rendesen megfogta a Juvét, a Milan lezárhatta volna a meccset, s bár nem tette, riválisában ezen a napon nem volt annyi, hogy éljen a lehetőséggel. A hajrában Moise Keannek akadtak helyzetei, így összejöhetett volna a szépítés, ám az utolsó percekben háromra is nőhetett volna a különbség, de Divock Origi nem váltotta gólra a kínálkozó lehetőséget.

Magabiztosan nyert tehát a Milan, és pontszámban beérte a vasárnap pályára lépő Napolit és Atalantát. A „zebrák” továbbra is nyeretlenek vendégként, a mutatott játék azonban ennél is jobban aggaszthatja a Juventus-szurkolókat.

20. Sampdoria8264–16–122

A Juve nem sok mindent mutatott, így továbbra is nyeretlen idegenben (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 2–3

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Milan nyert a Juventus ellen!

90+4. perc: Még egy kis kakaskodás a végén, mely után hárman is sárgát kapnak, Paredes, Tonali és Kean.

90+2. perc: Nagy helyzet! Origi ugrott ki, s került ziccerbe, deSzczesny bravúrral védett!

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc:Kean életerős lövést eresztett meg 20 méterről, nem sokkal ment fölé! Még a kapus hozzá is ért.

84. perc: Kean került helyzetbe, 9 méterről lőtt, de Kalulu beleért, így mellé!

84. perc: Újabb két hazai játékos lép pályára, Vranckx jön Bennacerhelyett, míg Origi Leaót váltja.

80. perc: Rabiot sem folytatja, Soulé kap lehetőséget.

78. perc:Vlahovics lejön,Kean lép pályára.

A Juve nem tud mit kezdeni a Milannal.

70. perc: Danilo adott be jobbról, Milik 7 méterről szabadon fejelhetett, de a kapus kezébe bólintotta a labdát!

67. perc:Hernández kapott remek indítást, eltolta a labdát a kapus mellett, de már kisodródott, onnan próbálta kapura emelni a labdát, azonban jócskán célt tévesztett.

64. perc: Újabb két csere a Milannál, Giroud helyett Rebic a pályán, Díazt pedig De Ketelaere váltja.

64. perc: Díaz jobb oldali beadása után Krunic üresen fejelhetett 11 méterről, de jócskán mellé.

59. perc: A Milan is változtat, Pobega helyén Krunic.

56. perc: Kettős csere a vendégeknél, Locatelli és Kosztics jött le, a helyükön Paredes és Miretti.

Brahim Díaz szerezte a második Milan-gólt (Fotó: AFP)

54. perc: A gólszerző, Díaz levette a mezét ünneplés közben, ezért jár a sárga.

54. perc: GÓL! KETTŐVEL VEZET A MILAN!Brahim Díaz szerzett labdát a felezőnél Vlahovicstól, végigvezette a labdát, lerázta a védőket, majd 8 méterről lőtt, ésSzczesny hiába ért bele, a kapu bal oldalába pattant a labda! 2–0

53. perc:Leao 17 eleresztett lövése nem sokkal szállt fölé!

46. perc: Kezdődik a második félidő!

46. perc: Változtat a szünetben a Juve,McKennie váltja Cuadradót.

Sárga lapok: 0–1

A meccset a Juventus kezdte jobban, többször is lövésig jutottak a vendégek, de a Milan negyedóra után átvette az irányítást. A piros-feketék két kapufáig is eljutottak, majd a félidő hosszabbításában a vezetést is megszerezték.

Fikayo Tomori góljával vezet a szünetben a Milan (Fotó: AFP)

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

45+1. perc: GÓL! VEZET A MILAN!Hernández bal oldali szöglete után Giroud-hoz pattant a labda, aki 12 méterről lőtt, de Tomoriban elakadt, viszont a hazai védő előtt maradt a labda, így fordulásból a kapuba vágta közvetlen közelről! 1–0

45. perc: Kettő perc a ráadás.

Az előbb Bonuccit kellett ápolni, most pedigBennacer és Kalulu maradt lent, de mindhárman folytatni tudják.

36. perc: Újabb hazai átlövés, mostBennacer tűzte rá 27 méterről, a labda úgy egy méterrel szállt fölé.

34. perc: ÚJABB MILAN-KAPUFA! IsmétLeao lőtt, ezúttal 22 méterről, és a labda a bal kapufáról vágódott az alapvonalon túlra!

29. perc: Leao lőtt éles szögből, a labda Vlahovicsről szögletre pattant. A Juve-játékos karját érte egyébként a labda, de természetes testhelyzetben tartotta, s a VAR is úgy látta, ezért nem jár tizenegyes.

26. perc:Cuadradóé a meccs első sárgája, aki Díaz visszahúzásáért kapott lapot.

20. perc: KAPUFA! Tonali jobb oldali szögletét Kalulu csúsztatta meg, majd Leao lábáról a jobb oldali kapufára pattant a labda!

A meccset a Juve kezdte jobban (Fotó: AFP)

13. perc: Eddig veszélyesebb a Juventus, ezúttal Danilo tüzelt 25 méterről, de két-három méterrel mellé.

12. perc: Milik fordult kapura és lőtt 15 méterről,Tatarusanunak először kellett védenie. Igaz, a középre tartó, lapos labda nem okozott gondot neki.

9. perc:Cuadrado lőtt éles szögből, jobbról, nagyjából 10 méterről, de a labda keresztben elment, és úgy egy méterrel elkerülte a jobb kapufát. Azért nem volt veszélytelen.

4. perc: Jó kontrát vezetett a Juve, melynek végénCuadrado adott középre jobbról, de Kosztics borzasztóan talált el a labdát 11 méterre a kaputól, így nem lett belőle semmi.

A Milan piros-fekete, míg a Juve fekete-fehér csíkos szerelésében lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak indítják útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, pillanatokon belül kezdünk!

ELŐZMÉNYEK

Rafael Leao visszatért a Milan kezdőjébe (Fotó: AFP)

Az örökmérleg:237 mérkőzés, 68 Milan-győzelem, 77 döntetlen és 92 Juventus-siker, mely találkozókon a piros-feketék 304 gólt szereztek, míg a Juve 336 alkalommal talált ellenfele kapujába. Az előző idényben mindkét meccs döntetlent hozott, Torinóban 1–1-es, Milánóban 0–0-s döntetlen született.

A „zebráknál” sem mindenki százszázalékos, Paul Pogba,Federico Chiesa, Mattia De Sciglio, Kaio Jorge és Marley Aké is maródi. Ráadásul nem játszhat Ángel Di María sem, akit a monzai vereség alkalmával kiállítottak, és két meccsre tiltottak el.

Jókora a hiányzók listája a milánói együttesnél: Mike Maignan, Zlatan Ibrahimovic, Junior Messias és Alessandro Florenzi sem léphet ma pályára. Ráadásul valószínűleg szintén nem játszhat az Empli ellen megsérülő Alexis Saelemaekers, Simon Kjaer és Davide Calabria hármas.Theo Hernández viszont visszatérhet a bal oldalra, akárcsaka már 4 gólos támadó, Rafael Leao.

A forduló előtt 7. helyezett Juventus egy picit javuló formát mutat, legutóbbi bajnoki mérkőzésüket megnyerték – a Bolognát verték 3–0-ra –, a BL-ben pedig az izraeliMaccabi Haifát múlták felül 3–1-re. Viszont a Serie A-ban még mindig nyeretlen vendégként, kétszer döntetlent játszottak, egyszer pedig kikaptak.

A tabellán 5. helyen álló Milan számára mostanában nem annyira jönnek az eredmények. Nemrég elvesztették hazai veretlenségüket, miután 2–1-re kikaptak a San Siróban a Napolitól, míg a héten a Chelsea-vel szemben szenvedtek 3–0-s vereséget a Bajnokok Ligájában. Igaz, a kettő között 3–1-re legyőzték az Empolit.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Milan–Juventus rangadó!