Serie A: drámai végjáték után újabb vereséget szenvedett a Lazio

2020.07.11. 19:15
Ezúttal Caputo 91. perces gólja volt a kegyelemdöfés, az újrakezdés óta negyedszer buktak a rómaiak (Fotó: AFP)
Tovább mélyül a gödör a Laziónál: az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójában hazai pályán a Sassuolótól kapott ki a római együttes.

Bár a vendégek már a 9. percben bevették a Lazio kapuját, Raspadori még masszív leshelyzetből indulva volt eredményes. Bő félórányi játék után Luis Alberto 11 méteres lövése kötött ki a Sassuolo kapujában (1–0), de a fordulást követően labdaszerzés után Caputo passzából Raspadori már szabályos gólt szerzett, így ismét fej fej mellett álltak a felek (1–1). Egészen a végjátékig úgy tűnt, ez is marad az eredmény, akkor azonban egy szöglet után nem tudtak menteni a hazaiak, és Caputo közvetlen közelről a kapuba fejelt. 1–2

Tovább tart tehát a Lazio vesszőfutása, a római együttes az újraindítás után hat meccsből negyedszer kapott ki, és már a második helye is veszélyben van.

A másik fővárosi csapat is kapott egy korai gólt, amelyet szabálytalanság miatt elvettek az ellenféltől, ezúttal a Brescia játékosainak tartott rövid ideig az öröm. Az érvényes találat nélküli első félidő után aztán gyorsan döntött a Roma, előbb Fazio lövését védte be Andrenacci, majd rosszul számította ki Kalinic érkezését, aki így az üres kapuba passzolt. Az utolsó negyedórához érve a súlyos sérülése után fokozatosan játékhoz szokó Zaniolo szerzett újabb gólt, a hozzá hasonlóan csereként beálló Dzekóval viszont kétszer is kibabrált a kapufa, így a „farkasok” 3–0-ra nyertek.