A Fiorentina legyőzte a tanácstalan Milant

2013.11.02. 20:40
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójának rangadóján a Fiorentina idegenben – Juan Manuel Vargas és Borja Valero találatával – 2–0-ra legyőzte az AC Milant. A Napoli az idegenben eddig pont nélkül álló Catania ellen nyert 2–1-re.

Vargas szabadrúgása is kellett a Fiorentina győzelméhez (Fotó: Reuters)

A piros-feketék kicsit megtörve léptek pályára, hiszen a legutóbbi hat mérkőzésükön csak egyszer diadalmaskodtak – vereség a Juventus és a Parma otthonában, iksz az Ajax, Barcelona, Lazio hármassal és 1–0 az Udinese ellen –, ezzel szemben a Fiorentina, bár az előző fordulóban kikapott a Napolitól, előtte a Juventust, a Panduriit és a Chievót is felülmúlta.

NAPOLI: ÚJABB HÁROM PONT A ZSEBBEN
A Roma egyik fő üldözője, a Napoli továbbra is veretlen hazai pályán: Rafa Benítez csapata ezúttal az idegenben eddig összes meccsét elveszítő Cataniát fogadta, és győzte le 2–1-re. Az eredmény azonban sokkal szorosabb mérkőzést sejtet, mint amilyen valójában volt.

A nápolyiak negyedóra elteltével szereztek vezetést egy nem akármilyen lövéssel: Blerim Dzemaili passza után José Callejón 17 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba. Öt perc elteltével megduplázták előnyüket a hazaiak, újabb életerős lövéssel: ezúttal egy kis szlalomozás után Lorenzo Insigne volt az előkészítő, Marek Hamsík pedig 17 méterről ugyancsak a kapu jobb oldalába. 2–0

Egy jól kijátszott támadás végén Lucas Castro ugyan szépített öt perc múlva, de az irányítás a folytatásban is a Napoli kezében maradt. A hazaiak a statisztika szerint 70 százalékban birtokolták a meccsen a labdát, a Cataniának a gólon kívül mindössze egy lövése volt a kapura, miközben Hamsíkék körbe lövöldözték a kaput, és ugyan újabb gólt nem szereztek, megérdemelten győztek. 2–1

A találkozót ettől függetlenül lelkesen kezdték a hazaiak, de a messziről megindított lövéseik nem voltak igazán veszélyesek, a tizenhatos vonalát pedig szinte egyszer sem tudták szabályosan átlépni a labdával.

A remekül kontrázó Fiorentina ki is használta a hazaiak tanácstalanságát, és a vezetést is megszerezte. A 27. percben Borja gurított le 28 méterre a kaputól egy szabadrúgást Vargasnak, aki azonnal tüzelt. A perui szélső lövése irányt változtatott a sorfalon, és így utat talált Gabriel kapujába. 0–1

Az első félidő második felét csak Balotelli reklamálása dobta fel egy kicsit, a Fiorentina ugyanis visszarendeződött a saját kapuja elé, a Milan pedig a középpályán passzolgatott.

A második játékrész – ha lehet – még kevesebb izgalmat tartogatott, de a „violák" ebben a félidőben is találtak egy gólt. A 73. percben Joaquín csavart be a bal oldalról, Gabriel most nagyon rosszul jött ki, az üresen várakozó Borja elé ütötte a labdát, a spanyol középpályás pedig kegyetlenül bevágta azt az üresen tátongó kapu közepébe. 0–2

A „hatékony" Fiorentina így 2–0-ra legyőzte a Milant, úgy, hogy a vendégeknek mindössze két kapura tartó lövésük volt az egész találkozón.