Serie A: a Fiorentina is kitüntette a sportszerű Klosét

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.10.19. 12:57
Címkék
Három napon belül másodszor, ezúttal az olasz Fiorentinától kapott fair play-díjat Miroslav Klose, a Lazio német labdarúgója, mert töröltette a Serie A ötödik fordulójában, a Napoli ellen szabálytalanul szerzett gólját. A rómaiak 34 éves csatára a mérkőzés harmadik percében egy beívelés után kézzel továbbította közelről a labdát a kapuba, majd szólt a játékvezetőnek, aki aztán érvénytelenítette a már megadott vezető gólt.


„Ezért díjat érdemelne” – szögezte le a meccset 3-0-ra megnyerő hazaiak kapitánya, Paolo Cannavaro, aki csapattársaival együtt odament Kloséhoz a beismerés után, és átölelte őt.
„Ezért díjat érdemelne” – szögezte le a meccset 3-0-ra megnyerő hazaiak kapitánya, Paolo Cannavaro, aki csapattársaival együtt odament Kloséhoz a beismerés után, és átölelte őt.

Véleményét osztotta a német sportági szövetség is, amely kedden Berlinben ismerte el a sportszerű tettet. Csütörtökön az olasz élvonalbeli Fiorentina is kitüntette Klosét: a toszkán egyesület – színeihez méltóan – a nemes cselekedetekért odaítélt lila kártyát adományozta neki.

A 126-szoros válogatott Klose egyszer már korrigált saját kárára bírói ítéletet: 2005 áprilisában, még a Werder Bremen futballistájaként nem volt hajlandó elvégezni egy igazságtalanul befújt büntetőt. Gesztusáért akkor is fair play-díjat kapott.

Legfrissebb hírek

A Chiefs nem tudott hazai pályán visszavágni az Eaglesnek az elvesztett Super Bowl miatt

Amerikai sportok
17 perce

Hétfői sportműsor: Halász Bence megkezdi szereplését az atlétikai vb-n

Minden más foci
1 órája

Molnár Attila országos csúccsal elődöntős 400-on; Futballünnep Szarvaskenden

E-újság
1 órája

Széna a csűrben – Csinta Samu publicisztikája

Atlétika
2 órája

Ott az érem! – L. Pap István jegyzete

Ökölvívás
2 órája

Hámori Luca legyőzője aranyérmes lett az ökölvívó-vb-n

Ökölvívás
2 órája

Burrow sérülése után győzött a Bengals, hosszabbítás után nyert a Dallas

Amerikai sportok
2 órája

Ligue 1: Negóék a hosszabbításban buktak el Strasbourgban

Francia labdarúgás
2 órája
Ezek is érdekelhetik