A szenzációs kapufa volt a mezőny legjobbja az üres Olimpicóban

2009.05.17. 17:07
Fontos pontokat szórt el a Serie A 36. fordulójában a Juventus, miután hazai pályán nem tudta legyőzni az Atalanta csapatát egy négy gólt és kapufaözönt hozó mérkőzésen. A Fiorentina nyert, így egy ponttal feljött a Juvéra, a kiesés elleni harcot folytató csapatok közül győzött a Bologna (a kárvallott a szintén fenyegetett Lecce), a Torino és a Reggina is.
Ez speciel nem kapufa lett: Pellegrino gólja után hálóban a labda
Fotó: Reuters

Üresen ásító lelátók fogadták Torinóban a Juventust és az Atalantát, no nem a „zebrák” gyenge formája, hanem a fegyelmi bizottság döntése miatt – a két csapat azért nézők nélkül is kifejezetten szórakoztató mérkőzést játszott.

A bergamóiak már a második percben előnybe kerültek, miután Cigarini nem túl jól sikerült lövése megpattant egy védőn, esélyt sem hagyva Buffonnak. Az Atalanta a 14. percben simán kettőre növelhette volna az előnyt, de Garics labdája után Doni Buffonba lőtt, a büntetés pedig nem is maradt el…

A 25. percben Legrottaglie tesztelte a keresztléc teherbírását, a következő támadásnál viszont már nem volt menekvés: egy remek bal oldali Juve-kombináció után Nedved lőtte keresztbe a labdát, amelyet Iaquinta bólintott a hálóba.

Két perccel később Amauri fejelt újabb kapufát, majd tíz perccel szünet előtt Cristiano Zanetti óriási bombája is a lécen csattant – csak éppen be is pattant annak alsó feléről Consigli kapujába…

A vendégek még a szünet előtt egyenlítettek, egy nagy kihagyott Defendi-helyzet után: szögletet követően Plasmati tette tovább a labdát, Pellegrino pedig közelről a hálóba fejelt.

A két csapat a fordulás után is adott munkát a védelmeknek: Plasmati kapufát fejelt, majd Cerci lépett ki egyedül, de Buffon zseniális mozdulattal mentett. Az Atalanta ezt követően távolról próbálkozott, de Cigarini is a „kapufa áldozata” lett – a bergamóiak öt perc alatt el is dönthették volna a mérkőzést.

Később erre a Juvénak is volt esélye, de nem bírtak Consiglival, a csereként beállt Del Piero pedig nem tudta kihasználni az előtte adódó lehetőségeket. A 80. percben Plasmati is telibe kapta a „szenzációs formában játszó” kapufát, amelyet alighanem a meccs után cserélni kell, mert kissé megviselte a 90 perc. Végül maradt a 2–2, ez pedig nem jön jól a Ranieri-csapatnak a harmadik helyért folyó harcban.

A Juvét üldöző Fiorentina Gilardino góljával vezetést szerzett a még az Olasz Kupa döntőjét kiheverő Sampdoria ellen, és meg is tartotta előnyét a lefújásig. A Samp szurkolói még a Genoa vereségének sem örülhettek, mert bár a még veszélyeztetett Chievo vezetést szerzett a „griffek” ellen, a második félidőben fordítottak a házigazdák. A vége pontosztozkodás lett, mivel a hajrában Pellissier is betalált.

A Palermo Miccoli tizenegyesével és Migliaccio góljával gyűrte le a Laziót, a kiesés elleni harcban pedig kulcsfontosságú meccsekre került sor.

Bolognába a Lecce látogatott, a meccsen Di Vaio és Tiribocchi találataival sokáig a senkinek sem jó döntetlenre álltak a csapatok, de Volpi a 94. percben hőssé lett, s góljának köszönhetően nyertek a piros-kékek.

Hazai pályán győzött a Reggina a Cagliari ellen, a nem túl motivált Napoli otthonából pedig a Torino hozta el mind a három pontot.

SERIE A

36. FORDULÓ
Bologna–Lecce 2–1 (Di Vaio 37., Volpi 94. ill. Tiribocchi 30.)
Juventus–Atalanta 2–2 (Iaquinta 26., C. Zanetti 36., ill. Cigarini 2., Pellegrino 44.)
Reggina–Cagliari 2–1 (Ceravolo 25., Brienza 49., ill. Lazzari 18.)
Palermo–Lazio 2–0 (Miccoli 6. – tizenegyesből, Migliaccio 87.)
Genoa–Chievo 2–2 (D. Milito 58. – 11-esből, Olivera 71. ill. Pinzi 35., Pellissier 85.)
Fiorentina–Sampdoria 1–0 (Gilardino 21.)
Napoli–Torino 1–2 (Pia 42., ill. Bianchi 51., Rosina 72.)
KÉSŐBB
Inter–Siena 20.30
SZOMBATON
Udinese–AC Milan 2–1 (D’Agostino 30. – tizenegyesből, Zapata 48., ill. Ambrosini 92.)
AS Roma–Catania 4–3 (Perrotta 13., 31., Vucsinics 17., Panucci 92., ill. Tedesco 15., Mascara 47., Morimoto 72.)