Rui Costa visszavonulna a szezon végén

Vágólapra másolva!
2006.04.20. 13:42
Címkék
Rui Costa, az AC Milan portugál irányító középpályása bejelentette, hogy a szezon végén valószínűleg szögre akasztja a futballcsukáit. A futballistát ennek ellenére volt klubja, a Benfica szeretné visszacsábítani a pályára.
Rui Costa hosszú ideje csak tartalék a Milanban
Rui Costa hosszú ideje csak tartalék a Milanban
Rui Costa hosszú ideje csak tartalék a Milanban
Rui Costa hosszú ideje csak tartalék a Milanban

Manuel Rui Costa, a Milan portugál középpályása az elmúlt három szezonban kevesebb játéklehetőséget kapott az olasz csapatban a vártnál, ennek ellenére jó kiegészítőembere volt az együttesnek. Az idei szezonban 21 találkozón kapott eddig lehetőséget, ám a bajnokságban még nem volt eredmányes.

A 34 éves futballista nemrég több helyen lenyilatkozta, hogy várhatóan ez az utolsó szezonja, a bajnokság végén szögre akasztja a futballcsukát.

A Benfica gárdája azonban szeretné visszacsábítani egykori klasszisát, aki 1991 és 1994 között 78 mérkőzés 13 gólt szerzett Lisszabonban.

Rui Costa a Benfica után a Fiorentina mezét viselte, majd 2001-ben lett az AC Milan játékosa. A milánóiaknál eleinte kezdőember volt, ám később a brazil klasszis, a nála egy évtizeddel fiatalabb Kaká kiszorította őt.

A középpályás a Milannal 2003-ban BL-győztes lett, 2005-ben pedig döntőig jutott, míg a portugál válogatottal 2004-ben második lett a hazai rendezésű Európa-bajnokságon.
Legfrissebb hírek

Gól és gólpassz Luís Figótól, a Portugál Legendák legyőzték a többi világklasszist

Minden más foci
21 perce

Bognár Erika nem bírt a norvéggal, kiesett a zágrábi vb-n

Birkózás
29 perce

Világkupaversenyeken is osztanának úszókvótákat a 2028-as olimpiára

Úszás
30 perce

Varga és Orbán kiemelkedett, Styles lett a meglepetésember – válogatott statisztikák

Magyar válogatott
1 órája

„A sztár most a csapat, az egész közösség” – még mindig a PSG és Donnarumma szakításáról

Francia labdarúgás
1 órája

Feldhoffer Bálint számára a top 10 a cél az országúti kerékpáros-vb-n az U23-asok között

Kerékpár
1 órája

Derekas Zoltán: Ez volt pályafutásom legszebb gólja

Labdarúgó NB I
2 órája

Ráérzett a Fradi gyenge pontjára a CSM Bucuresti

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik