Ökölvívás: Bowe és Golota pankrátorként csap össze

2012.08.30. 15:06
Címkék
November 3-án a lengyelországi Lódzban lép ismét ringbe egymás ellen a korábban két felejthetetlen – és botrányokkal telített – bokszmeccset produkáló Riddick Bowe és Andrew Golota, akik ezúttal sportágat váltanak.

A két ökölvívó még 1996-ban küzdött meg, és noha mindkétszer a lengyel fél állt nyerésre, mégis Bowe győzött, Golota sorozatos és szándékos mélyütései miatt. A két veterán ezúttal a pro-wrestling, azaz pankráció szabályrendszere alapján mérkőzik meg egymással.

„Riddick Bowe az elmúlt két évben folyamatosan provokált engem, hogy ismét lépjek ellene szorítóba – indokolt Golota. – Sohasem felejti el megemlíteni, hogy ő volt a jobb és, hogy legyőzött. Riddick tizenhat évvel ezelőtt, a második meccsünk után visszavonult. Nyolc évvel később ugyan visszatért, de nem igazán adta oda magát a sportnak, és nem is volt túl jó formában. Én viszont folyamatosan aktív voltam. Bowe képességei már eléggé megkoptak. Nem áll szándékomban odaállni, és azt mutogatni a rajongóimnak, hogy meg tudok verni egy gyakorlatilag védekezésképtelen embert.”

Legfrissebb hírek

Az álomsziget – Csillag Péter publicisztikája

Minden más foci
6 órája

Újratervezés 2.0 – Thury Gábor jegyzete

Magyar válogatott
6 órája

Marco Rossi: Óriási büszkeség nekem a magyar válogatott irányítása; Sipos Adrián: Még mindig érzem magamon a fejlődés lehetőségét

E-újság
6 órája

Pénteki sportműsor: Magyarország–Finnország válogatott mérkőzés

Minden más foci
6 órája

Majdnem 93 méteres gerelyhajítás Rómában, Noah Lyles is bekezdett!

Atlétika
6 órája

Vb-felkészülés: Elefántcsontpart fordított a franciák ellen; ikszeltek Irakkal a spanyolok

Foci vb 2026
7 órája

Kanadával, az Egyesült Államokkal és Szlovákiával is meccsel a magyar jégkorong-válogatott a 2027-es vb-n

Jégkorong
7 órája

Vb 2026: Pintér Dániel nagy napja – edzés a világbajnoki kerettel

Foci vb 2026
8 órája
Ezek is érdekelhetik