Profi ökölvívás: hazahozták Nagy András földi maradványait

MTI MTIMTI MTI
2009.05.22. 00:24
Címkék
Csütörtökön Magyarországra hozták Melbourne-ből a május 7-én, tragikus hirtelenséggel elhunyt korábbi amatőr válogatott, kadét vb-ezüstérmes ökölvívó Nagy András földi maradványait – értesült a gyászoló családtól a monokli.com internetes szaklap.
A félnehézsúlyú sportoló május 1-jén lett rosszul egy edzőmérkőzésen, azonnal kórházba szállították, ám állapota egyre romlott, az orvosok mesterséges kómában tartották, azonban az életét már nem tudták megmenteni.Rácz Felix felhívására Erdei Zsolt és Balzsay Károly, a Bokszvilágszervezet (WBO) világbajnokai is csatlakoztak ahhoz a kezdeményezéshez, hogy segítsenek Nagy András családjának a bokszoló holttestének hazahozatalában. Erdei Zsolt és Balzsay Károly kesztyűkkel, illetve egyéb felszerelései felajánlásával járult hozzá a gyűjtéshez, míg Rácz Felix menedzser egy nagyobb összeg felajánlásával segített. A magyar bokszoló amatőrként a Vasasban érte el a legnagyobb sikereit, 2005-ben 75 kg-ban világbajnokságon szerepelt a kínai Mianjangban. Profiként három mérkőzésen lépett ringbe. Huszonhárom éves volt.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Argentína–Ausztria

Foci vb 2026
14 perce

Meglepődött magán a hajrában – ezüstérmet nyert az Európa-kupán

Csupasport
15 perce

Vonulnak az osztrák drukkerek is

Foci vb 2026
28 perce

Elözönlötték Dallast az argentin drukkerek

Foci vb 2026
43 perce

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
56 perce

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
58 perce

Beszálltak a nyilvános jógába a norvég drukkerek New Yorkban

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik