NB II, Nyugat: az 5-3-ra nyerő MTK megelőzte az ikszelő Ajkát

2011.09.24. 18:01
A labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 6. fordulójában az MTK 5–3-ra győzött a Kozármisleny vendégeként, és mivel az Ajka hazai pályán 1–1-es döntetlent ért el a Paks II ellen, a budapestiek megelőzték a Veszprém megyeieket a tabellán.

Kikapott a Ferencváros II a Budaörs otthonában, a Pest megyei gárda első győzelmét aratta a mostani szezonban a zöld-fehérek elleni 2–1-gyel.

A Keleti csoport szombati eredményei ITT!

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 6. FORDULÓ
FC AJKA–PAKSI FC II 1–1 (0–1)
Ajka, 300 néző. Vezette: Berényi (Kovács II G., Kovács P.)
AJKA: Sásdi – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Szabó L., Horváth Á. (Pavlitzky, 66.), Pothárn, Szalai R. (Kovács Zs., 78.) – Mihalecz P., Gaál B. (Major, 78.). Vezetőedző: Artner Tamás
PAKS II: Steinbach – Racskó, Szalontai, Berkó, Féhr – Mészáros I., Tamási G., Nagy I., Cziráki (Kupás, 68.) – Czinger (Feil, 72.), Pap R. (Budai, 78.). Edző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Racskó (0–1) a 25., Mihalecz P. (11-esből, 1–1) a 65. percben
Artner Tamás: – Nagyon szervezett ellenféllel szemben a helyzetek alapján győznünk kellett volna. Javaslom Vágner úrnak, hogy futballistákat alkalmazzon játékvezetőnek.
Lengyel Ferenc: – Több helyzete volt a hazai csapatnak, de úgy érzem, az egy pontot megérdemeltük.
BUDAÖRSI SC–FERENCVÁROS II 2–1 (2–1)
Budaörs, 300 néző. Vezette: Radványi (Márkus T., Becséri G.)
BUDAÖRS: Esterházy – Pleván, Hegedűs N., Csobánki (Csengő, 56.), Mihályi – Papp G. (Besztercei, 71.), Lászka, Horváth L., Kollega (Tóth Cs., 71.) – Tüske, Sánta A. Vezetőedző: Lucsánkszy Tamás
FERENCVÁROS II: Végh Z. – Tóth A., Vattai, Fülöp N., Sváb (Holman, a szünetben) – Zsivoczky, Vass M., Nyilasi B. (Varga B., 61.) Peszmeg, Birtalan – Gárdos. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Csobánki (1–0) a 3., Gárdos (1–1) az 5., Kollega (2–1) a 40. percben
Lucsánszky Tamás: – A második félidei fáradtságunkat hősiesen leküzdve sikerült otthon tartanunk a három pontot – az első félidei játék alapján megérdemelten.
Lipcsei Péter: – A döntetlenre rászolgáltunk volna. Rúgtunk négy kapufát, az első félidőben gyengébben, a másodikban sokkal jobban játszottunk.
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA ASE–VESZPRÉM FC 1–2 (1–2)
Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Márton Zs., Kis I B.)
DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA: Floszmann – Dudás P., Salamon, Kőkuti, Huber – Basztovanov, Cséza (Payeta, 87.), Vaskó J., Márki – Szmoljanovics (Nagy D., 76.), Bezerédi. Vezetőedző: Nagy Zoltán
VESZPRÉM: Kádár B. – Garai, Hegedűs Gy., Lang – Bosnjak, Hevesi-Tóth, Thiago, Molnár Z. – Burcsik (Finta P., 59.), Novothny (Czvetkó, 68.), Alex (Nikolin, 74.). Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Alex (11-esből, 0–1) a 4., Thiago (0–2) a 17., Basztovanov (1–2) a 34. percben
Kiállítva: Kőkuti (második sárga lap után) a 79. percben
Nagy Zoltán: – Játékban, mentalitásban előrébb léptünk, kezdjük felvenni az NB II ritmusát. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglalkozni, de ezúttal a bíró volt a leggyengébb láncszem.
Vágó Attila: – Rengeteg gólhelyzetet hibáztunk el, ez csaknem megbosszulta magát, a győzelmünkhöz szerencse is kellett, mégis megérdemelt sikert arattunk.
KOZÁRMISLENY SE–MTK BUDAPEST 3–5 (2–1­)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Bognár T. (Takács G., Aradi)
KOZÁRMISLENY: Sólyom – Fodor F., Balaskó Cs., Fellai, Tasselmájer – Ato (Karacs, 83.), Nagy E., Andruskó (Eszlátyi, 60.), Rácz F. – Godslove (Laki Z., 51.), Koller K. Vezetőedző: Márton Gábor
MTK: Hegedűs L. – Wolfe, Kálnoki Kis, Szekeres A., Ladányi – Vukmir – Nikházi (Pölöskei Zs., 82.), Kanta J., Frank – Molnár M. (Tischler, 65.), Csiki. Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Kanta J. (0–1) az 5., Nagy E. (1–1) a 12., Rácz F. (2–1) a 38., Nikházi (2–2) a 47., Frank (2–3) az 53., Ato (3–3) a 66., Tischler (3–4) a 78., Wolfe (3–5) a 90. percben
Márton Gábor: – Nincs okunk szégyenkezni, hiszen egy bajnokaspiráns együttestől kaptunk ki, és a gólváltásból végül nem mi jöttünk ki jobban. Minkét csapat megérdemelte a győzelmet, a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna.
Garami József: – Nézőket szórakoztató, izgalmas mérkőzést játszottunk. Mind a két együttes nagyon akarta a győzelmet, de úgy gondolom megérdemelten szereztük meg mi a három pontot.