NB II, Kelet: kikapott az Újpest B, pontot szórt a Szolnok és a Szpari

2011.09.24. 18:08
Cegléden szombaton megszakadt az Újpest B három mérkőzéses győzelmi sorozata: a hazaiak 2–0-ra legyőzték a lila-fehérek második csapatát a labdarúgó NB II Keleti csoportjának 6. fordulójában.

Ványi Zsolt csapata Balog Szabolcs Marcell révén az első félidőben megszerezte a vezetést, a győzelmet biztossá tevő találatot Markó Ádám vitte be a 67. percben.

Nem sikerült a tavasszal még élvonalbeli szolnokiak hétvégéje sem: csupán döntetlenre voltak képesek a még nyeretlen, sereghajtó Vecsés otthonában – ez azt jelenti, hogy vasárnap a Balmazújváros az élre ugorhat. A vendégeknek pontot érő gól ráadásul a 92. percben született meg.

Tovább várat magára a Nyíregyháza első győzelme: a szabolcsiak kétszer voltak hátrányban Orosházán, Dejan Vukadinovics mindkétszer egyenlített – egyaránt tizenegyesből.

A Nyugati csoport szombati eredményei ITT!

LABDARÚGÓ NB II
KELETI CSOPORT, 6. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
CEGLÉDI VSE–ÚJPEST FC B 2–0 (1–0)
Cegléd, 350 néző. Vezette: Varga L. (Bozó, Buzás)
CEGLÉD: Miski – Robson, Buzás V., Ladiszlai, Vincze Z. – Markó (Juhász D., 88.), Kenderes, Koncz Zs., Farkas I. – Balog M. (Fekete A., 82.), Busa (Tóth M., 71.). Vezetőedző: Ványi Zsolt
ÚJPEST B: Bozsó – Nagy J., Privigyei, Rubus, Szalai V. – Dombai V., Banai – Horváth R. (Toricska, a szünetben), Bognár I., Nagy P. – Kocsis D. (Erős R., 84.). Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Balog M. (1–0) a 37., Markó (2–0) a 67. percben
Ványi Zsolt: – Rászolgáltunk a győzelemre, mert az első félidőben remekül játszottunk, a másodikban pedig nagyon jól küzdöttünk.
Szlezák Zoltán: – Több volt a mérkőzésben, de rutintalanságból adódó hibáinkat a hazai csapat könyörtelenül kihasználta.
VECSÉSI FC–SZOLNOKI MÁV 1–1 (0–0)
Vecsés, 400 néző. Vezette: Berger (Pápai, Galán)
VECSÉS: Horváth G. – Balázs B. (Varga P., 69.), Kovács Z., Madar M., Erdei – Dobó, Zana, Piros (Petruska, 66.), Fritz – Horváth D., Ponczok (Nagy G., 57.). Vezetőedző: Duró József
SZOLNOK: Tóth Z. – Urbán-Szabó, Antal G., Szelecki, Balogh P. – Lengyel B., Mile (Kalmár, 17.), Ulvicki, Mundi R. – Szepessy R., Vári (Németh T., 71.). Vezetőedző: Romanek János
Gólszerző: Ponczok (1–0) a 49., Balogh P. (1–1) a 92. percben
Duró József: – Amatőr dolog a kilencvenkettedik percben gólt kapni, a játék képe alapján most megérdemeltük volna a győzelmet.
Romanek János: – A kapott gól után csúsztunk, másztunk, sokat harcoltunk. Bebizonyítottuk, aki az utolsó percig küzd, a végén pontot szerezhet.
OROSHÁZA FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–2 (1–0)
Orosháza, 400 néző. Vezette: Pánczél (Kis Z., Iványi I.)
OROSHÁZA: Molnár T. – Szűcs D., Milenkovics, Futaki, Lupsa – Kerepeczki, Juhász N. (Szabó T., 77.), Petneházi, Végh A. (Szabó A., 82.) – Ács, Tóth D. (Buza, 84.). Vezetőedző: Major László
NYÍREGYHÁZA: Sánta T. – Erdélyi (Popa, a szünetben), Mészáros M., Vukadinovics, Davidov – Farkas M., Orosz M., Kovács Á., Salami – Reznek (Haburcsák, 69.), Suci (Lavrincsik, 79). Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Petneházi (1–0) a 37., Vukadinovics (11-esből, 1–1) a 48., Végh A. (2–1) az 53., Vukadinovics (11-esből, 2–2) a 74. percben
Major László: – Küzdeni már tudunk, nyerni még nem.
Gálhidi György: – A mérkőzés lélektanilag fontos pillanataiból nem jöttünk ki jól.