Találatok a OM címkére

Találatok száma: 14

Francia Szuperkupa: Icardi volt a vezér, tizedszer is a PSG-é a trófea

2021-01-13 22:57:29

Szerda este rendezték meg a Francia Szuperkupa-mérkőzést, amelyet a PSG 2–1-re megnyert az Olympique Marseille ellen, így sorozatban nyolcadszor, fennállása során 10. alkalommal hódította el a trófeát.

PSG Olympique Marseille OM Neymar Mauro Icardi Francia Szuperkupa

El-döntő: először az OM, vagy egyenlít az Atlético?

2018-05-15 22:24:06

Az Európa-liga döntőjében szerda este két olyan klub találkozik, amely a jelenleg létező két nagy kontinentális kupasorozat legelső győztesének mondhatja magát: az első Bajnokok Ligáját, még 1993-ban, az Olympique Marseille nyerte meg, míg az (UEFA-kupa örökébe lépő) első El-kiírást 2010-ben az Atlético Madrid. Rövid kedvcsináló az esti El-finálé elé a statisztika és a számok világából.

Olympique Marseille OM Európa-liga El-döntő Atlético Madrid

Videó: az ünnepélyes kezdőrúgás helyett gólt lőtt a drukker

2017-09-25 13:09:03

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) szereplő Marseille rendszeresen kisorsol szurkolói közt ünnepélyes kezdőrúgást, amely általában abból áll, hogy beszalad valaki a pályára, belepöccint a labdába, majd megtapsoltatja magát, és levonul. De nem most.

videó vicces szurkoló kezdőrúgás Olympique Marseille OM

Ligue 1: csak otthon megy a Marseille-nek, ott viszont…

2015-09-13 22:56:15

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójában a Marseille 4–1-re legyőzte a Bastia-t hazai pályán. Az OM ezzel a 2015–2016-os idényben otthon már tíz rúgott gólnál jár, idegenben azonban továbbra sem tudta megzörgetni a csapat a hálót.

francia foci francia bajnokság Olympique Marseille OM Marseillie Ligue 1

Ligue 1: klasszikus! 131 másodperc alatt fordított a PSG a Marseille ellen

2015-04-05 22:08:28

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának rangadóján a Marseille egy végig izgalmas, fordulatos találkozón 3–2-es vereséget szenvedett a Stade Vélodrome-ban a Paris Saint-Germaintől, amely így újra a tabella élére állt.

la Classique francia foci PSG PSG OM Marseille

Francia Kupa: Ibra duplájával újabb PSG-diadal az OM ellen

2013-02-27 22:51:29

A Paris SG Zlatan Ibrahimovic duplájával a vasárnapi bajnoki után szerdán a Francia Kupában is 2–0-ra legyőzte az Olympique Marseille-t. A PSG ezzel bejutott a negyeddöntőbe, amelyben a Lorient, illetve az alsóbb osztályú ellenfelét egyaránt túlóra után kiütő Bordeaux és Nancy csatlakozott ma hozzá.

Zlatan Ibrahimovic PSG PSG OM Nancy Marseille

Ibra duplázott, a PSG a kupában is legyőzte a Marseille-t

2013-02-27 22:49:15

Ligue 1: a Marseille a nyáron megpróbálta megszerezni Drogbát

2010-09-09 12:04:34

A francia bajnok Olympique Marseille labdarúgócsapatának elnöke, Jean-Claude Dassier a L’Équipe-nek adott interjújában elárulta: az OM a nyári átigazolási időszakban megpróbálta megszerezni a Chelsea elefántcsontparti csatárcsillagát, Didier Drogbát.

labdarúgás Olympique Marseille OM Ligue 1

Ligue 1: a bajnok OM az Osasuna tehetséges védőjével erősített

2010-06-28 19:38:48

A francia bajnok Olympique Marseille labdarúgócsapata hivatalosan is bejelentette az U21-es spanyol válogatott jobbhátvédjének, César Azpilicuetának szerződtetését. Az OM (a jövőbeni díjakkal együtt) 9.5 millió eurót is fizethet a tehetséges védőért.

labdarúgás Olympique Marseille OM

Ligue 1: a gólvágó Gignac a bajnok OM első számú célpontja

2010-06-03 09:55:48

A L'Équipe értesülései szerint a francia bajnok Olympique Marseille labdarúgócsapata a Toulouse válogatott csatárát, André-Pierre Gignacot akarja szerződtetni a nyáron.

labdarúgás Pierre-André Gignac Olympique Marseille OM Ligue 1 Franciaország

Allez l’OM! 1992 után trónon a Marseille

2010-05-05 23:07:27

Az Olympique Marseille labdarúgócsapata története során kilencedszer végzett a francia élvonalbeli bajnokság első helyén, miután 3–1-re legyőzte a Rennes-t. Az OM legutóbb az 1991–1992-es szezonban nyert bajnokságot, igaz, az 1992–1993-as idényben is az élen végzett – de egy vesztegetési ügy miatt a csapatot megfosztották címétől. A délfranciák hosszú várakozása véget ért – a bajnoki trófea a Vélodrome-ba kerül.

labdarúgás Olympique Marseille OM Marseille Ligue 1 Franciaország

Szurkolói nélkül is kiütéssel nyert az OM

2010-02-28 23:09:25

Hiába nem kísérték el a meccset bojkottáló OM-szurkolók a Marseille csapatát a PSG elleni bajnokira, a kikötővárosiak nagyon sima, 3–0-s győzelmet arattak Párizsban a francia labdarúgó-élvonal 26. fordulójának zárómérkőzésén.