Ex-Norwich menedzserek napjainkban...George Swindin!

2469347 24693472469347 2469347
2014.01.14. 06:01
Címkék
Epizódunk következő alakja George Swindin. 1914 december 4-ikén született a Yorkshire-i Campsall-ban. Ifistaként a Rotherham YMCA-ban, a New Stubbin...

Epizódunk következő alakja George Swindin.Epizódunk következő alakja George Swindin.

1914 december 4-ikén született a Yorkshire-i Campsall-ban. Ifistaként a Rotherham YMCA-ban, a New Stubbin Colliery-ben és a Rotherham United-ben nevelkedett kapusként.

Első profi szerződés a Bradford City-vel kötötte 1934-ben. Mindössze 26 alkalommal léphetett pályára a Bradford mezében, mivel az Arsenal 1936-ban 4000 angol fontért elvitte. George a Brentford ellen debütálhatott 1936 szeptember 3-án.

A kezdőbe kerüléshez két másik kapussal, Alex Wilson-nal és Frank Boulton-al kellett megvívnia. Az 1937/38-as szezonban 17 meccsen védett, azaz többet védhetett a riválisainál. Ennek meg is lett az eredménye! First Division medál-t kapott a szezon végén.

Bár a Második Világháború kissé megszakította a pályafutását, de ennek ellenére is Arsenal-os maradt. A háború után már első osztályú labdarúgó volt és vitathatatlanul ő lett az az Arsenal első számú kapusa (No. 1).

Erős képessége volt a fizikuma és a légtérben is erős volt. Második bajnoki címét az 1947/48-as szezonban nyerte meg. 1950-ben vetélytársat kapott Ted Platt személyében, így Swindin kénytelen volt megosztani a helyét az 1949/50-es szezonban.

Annak ellenére, hogy osztoznia kellett a posztján, az 1950-es és 1952-es FA kupa döntőben George védhetett. Az 1952/53-as szezonban már a 40-es évei felé közelített és a helyét már kezdte átvenni a fiatal walesi tehetség Jack Kelsey.

A szezonban 14 meccsen védhetett és a szezon végén harmadik bajnoki címét is bezsebelhette. Az angol válogatottba nem volt esélye bekerülni, mivel előtte állt Sir Walter Winterbottom, Frank Swift és Bert Williams is.

1954-ben csatlakozott a Peterborough United-hez, mint játékos menedzser. 1955-ben visszavonult, de a Peterborough-t 1958-ig irányította.1954-ben távozott az Arsenal-tól, ahol 297 meccsen védhetett. Távozásával Kelsey lett a kapu, aki egész labdarúgó pályafutását az Arsenal-ban töltötte.

Innen került az Arsenal-hoz vissza, ahol 1962-ben volt a csapat menedzsere. Mivel a Norwich tapasztalt menedzsert keresett, így őt ültették le a kispadra.

A Norwich City-t 1962 május 1-től 1962 november 30-áig irányíthatta a kanáriakat. Mérlege: 10 győzelem, 5 döntetlen, 5 vereség.

Távozásakor a Cardiff city-t irányíthatta 1964-ig, majd a Kettering Town-t 1965-ben, végül 1969-től 1970-ig a Corby Town-t.

90 évesen, 2005 október 26-án a Northants-i Kettering-ben hunyt el.

Legfrissebb hírek

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?

Foci vb 2026
1 perce

Népsport: Isten győztes keze-lába

Népsport
13 perce

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
41 perce

Bojan Szubotics: Az Albában mindig éremért kell csatázni

Kosárlabda
55 perce

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
1 órája

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
2 órája

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
2 órája

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik