Női kézi Eb: Ungureanu és Neagu szállította a sikert Romániának

2014.12.17. 17:38
A magyar-horvát közös rendezésű Európa-bajnokság középdöntőjének záró fordulójában Románia 24–19-re legyőzte Lengyelországot, ezzel pillanatnyilag feljött a harmadik helyre az I. csoportban.

A románoknak is maradt még esélyük a középdöntő zárására, hogy kiharcolják a budapesti helyosztót, ezért először a lengyeleket kellett legyőzniük. Ennek megfelelően kezdtek, a 6. percben 5–0-ra vezettek. Lassan éledeztek a lengyelek, és szívós munkával a szünetre mínusz kettőre zárkóztak fel (9–11). Cristina Neagu hétszer talált be az első harminc perc során, a kapuban Paula Ungueranu 53 százalékot produkált.9–11). Cristina Neagu hétszer talált be az első harminc perc során, a kapuban Paula Ungueranu 53 százalékot produkált.

A lengyelek ugyan hamar fordítottak a szünet után, de ez csak rövid ideig tartott, kisvártatva már újra a románoknál volt az előny. Az utolsó tíz perchez érve 20–15-re ment a Tadici-csapat. Ungureanu továbbra is ötven százalékkal védett, és hiába kerültek a végén rövid ideig kettős emberhátrányba, ez sem törte meg őket, 24–19-re győztek.

A románok sikere azt jelenti, hogy pillanatnyilag feljöttek a harmadik helyre a csoportban, a mieinknek iksz is elég este a helyosztóhoz Norvégia ellen, ha előtte Dánia legyőzi Spanyolországot. Vereség esetén a 9. helyen végzünk.