Újabb játékvezetői hiba, ezúttal a Green Bay kárára

2012.09.25. 10:22
A meccs döntő momentuma: a labda Jennings kezében, de Tate is megmarkolta – utóbbi szívóssága touchdownt ért (Fotó: Reuters)
A Seattle Seahawks 14–12-re legyőzte a Green Bay Packerst az NFL 3. fordulójának hétfő éjszakai záró mérkőzésén. A 7–0-ról 7–12-re fordító Packers a mérkőzés legutolsó akciójával kapott ki, s bár a seattle-i stadion közönsége örömmámorban tört ki, a szakemberek ismét a sztrájkoló játékvezetőket helyettesítő pótbírókat kritizálják: a győztes touchdown során Russell Wilson passzát a célterületen elkapó Golden Tate ugyanis meglökte az egyik védőt, mielőtt a labdához ért, majd nem volt nyilvánvaló, hogy végül az övé lett a labda, vagy a Green Bay-i M. D. Jenningsé. A touchdownt megadták, s miután a több perces videózgatás során nem lettek okosabbak, maradt az eredmény.

Amikor az NFL 3. játékhetének párosításából a Seattle–Green Bay mérkőzést kiválasztották hétfő esti rangadónak, sejtették, hogy nagy meccs lesz: Matt Flynn, a Packers korábbi csereirányítója Aaron Rodgers ellen mutathatja meg, mit tud kezdőként...

Persze az egészből nem lett semmi, a draft harmadik körében kiválasztott Russell Wilson kiszorította a Seattle kezdőjéből Flynnt, és győzelemre is vezette az északnyugatiakat – csakhogy ez a mérkőzés még nem is csak az ő hőstettéről szólt, hanem a tartalék játékvezetőkről, akik végleg elvágták magukat.

A Seahawks 12–7-es Green Bay-vezetésnél támadott az utolsó percben, és az idő lejárta előtt mindent egy lapra tett fel: Wilson három sikertelen passzkísérlet után 24 yardról negyedikre is bevállalta a TD-kísérletet. Célpontja a csapat első touchdownját is jegyző Golden Tate volt, az elkapó előbb ellökte Sam Shields védőt, majd megpróbált belekapaszkodni a Green Bay-i M. D. Jennings által elkapott labdába.

Sikerült neki, együtt értek a földre, és bár az egyik játékvezető azt mutatta, hogy a Green Bay játékosa szerezte meg a labdát, kollégája touchdownt mutatott. Jöhetett a videózás, amely percekig is eltartott. A főbíró ezt követően azt mondta, közös elkapás történt, és ilyen esetben a támadó csapat a kedvezményezett, azaz touchdown az ítélet.

A szabályok szerint el kell végezni a jutalompont rúgását is, amihez a játékosok egy része már az öltözőből jött vissza, közel tízperces késéssel.

A vége 14–12 lett a Seattle javára, a Green Bay a harmadik mérkőzésén a második vereségét szenvedte el. Nem is viselték jól a játékosai a kudarcot.

A SEATTLE–GREEN BAY MÉRKŐZÉS UTOLSÓ JÁTÉKA

T. J. Lang, a Packers támadó falembere a Twitteren néhány káromkodó és a bírókat szidalmazó bejegyzés után azzal zárta le a mondandóját: „Bírságoljanak meg azért, amiket leírtam, és adják oda a pénzt az igazi játékvezetőknek.”

A hivatalos NFL-bírók azért nem álltak még munkába, mert az NFL vezetősége nem akarja megadni nekik a kért fizetésemelést.

„Gyerünk, NFL-vezetőség, lépj valamit, mert a mostani állapot tarthatatlan. Már egy meccsünk ráment erre. Borzalmas." – írta Jermichael Finley, a Green Bay tight endje.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

„Ne kérdezzenek a bírókról! Ami most történt, az példátlan. Egyre vadabb a helyzet, és sajnos mi is pórul jártunk” – mondta a hivatalos sajtótájékoztatón Mike McCarthy, a Green Bay vezetőedzője.

Még Troy Aikman korábbi Super Bowl-győztes irányító és LeBron James kosárlabdázó is kiábrándítónak nevezte a helyzetet, utóbbi azt írta a Twitteren, hogy „csak néztem a meccset, de megbénítottak az ítéletek, úgy lefáradtam, mintha játszottam volna a Packersben.”

Persze a Green Bay is tehet arról, hogy ilyen nehéz helyzetbe került, az első félidőben Rodgerst nyolcszor sackelték, amire még nem volt példa pályafutása során. A Seattle a félidőben 7–0-ra vezetett, de aztán belelendült a Green Bay, két mezőnygóllal és Cedric Benson egyyardos futásával 12–7-re fordított.

A végjáték jelentős játékvezetői ügyködéssel a Seattle-é lett, a Green Bay pedig csatlakozott az elmúlt tíz év ama bajnokaihoz, amelyek három meccs után negatív mérleggel állnak: a New England, a Tampa Bay, a Pittsburgh és az Indianapolis hozzá hasonlóan 1/2-vel, a New Orleans 0/3-mal.