HFL: a pozsonyiak a Buldogok után a Tigriseket is kivégezték

BUDAY ZOLTÁNBUDAY ZOLTÁN
2015.04.20. 19:19
A nyíregyháziaknak ebben a szezonban még nem volt sok sikerélményük (Fotó: Bratincsák Péter, archív)
Ferni Garza irányító és Stefan Slovák futójátékos vezérletével fölényesen 46–7-re nyert hazai pályán a Bratislava Monarchs a Nyíregyháza Tigers ellen a magyar amerikaifutball-elitliga (HFL) harmadik játéknapján. A Tigrisek mindösszesen a második negyed elejéig tudták tartani a lépést a szlovákiai csapattal.

Ferni Garza hatpontos passzával rögtön a mérkőzés elején jelezte a pozsonyi csapat, hogy az idei első hazai találkozóján semmiképpen sem akar vereséget szenvedni (6–0). Erre azonban az első negyed végén még volt válasza a vendégcsapatnak: Jamar Dials saját maga és egyben csapata szezonbeli harmadik touchdownjával először (és a meccs során utoljára) vezetett a Tigers (6–7).

A második negyedben szinte el is döntötte a találkozót a hazai csapat. Előbb az első játékrészben még labdát vesztő Stefan Slovák szerzett pontokat, majd Garza Patrik Slusnyt és Paul de Passt találta meg hatpontos átadásokkal, tetemes előnyt szerezve ezzel a pozsonyiaknak (27–7).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a HFL 2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A szünet után ismételték a második negyedbeli forgatókönyvet a felek. Slovák ezúttal 24 yardról talált utat a célterületre, amellyel továbbnövelte csapata előnyét (34–7). A 40 pontos határ eléréséhez pedig egy újabb Garza, De Pass összjátékra volt szükség (40–7). A Tigriseket hét ponton tartó és a mérkőzésen több labdát is szerző pozsonyi védelem a harmadik negyed végén tette fel a pontot az i-re, amikor Tomás Púchovsky 21 yardon át cipelve juttatott el egy megszerzett labdát a célterületre. (46–7)

A negyedik negyedben nem sikerült a Pozsonynak élnie egy nagy pontszerzési lehetőséggel, de így is megszerezte második fölényes győzelmét és hibátlan maradt a HFL-ben. A Tigriseknek pedig hiába van már két vereségük, a hátralévő sorsolásuknak köszönhetően még nem kell lemondaniuk a rájátszásról.