Nem így kellett volna végződnie...

2532497 25324972532497 2532497
2013.03.02. 19:03
Címkék
Még, amíg friss az "élmény", megpróbálom értékelni ezt a mérkőzést. A helyzetek alapján simán nyernünk kellett volna, a játék képe alapján...

Még, amíg friss az "élmény", megpróbálom értékelni ezt a mérkőzést. A helyzetek alapján simán nyernünk kellett volna, a játék képe alapján is. Örök törvény, hogy rúgott gól nélkül semmilyen csapat nem nyerhet meccset. Ennek bizonyítását láttuk ma délután is. Az is törvényszerű - ráadásul a mi csapatunknál hatványozottabban igaz - hogy a mérkőzés végén a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. Stílszerűen egy ilyen góllal vert meg minket a "sors". A foci igazsága ma délután ismét bizonyítást nyert, a végeredmény 1-0, nem nekünk.

A kezdőcsapatban kapott helyett, Coloccini sérülése miatt Yanga-Mbiwa, a többi poszton az előre várható összeállítás valósult meg. Cabaye kapta a csapatkapitányi karszalagot, Jonas helyett, akinek ettől el is ment a kedve a focitól. A mérkőzés első félidejében szépen lassan csordogált a mérkőzés, volt helyzet mindkét oldalon. A hattyúk kezdték nagyobb elánnal a meccset, jó 20 percre volt szükségünk, hogy magunkhoz térjünk. Ezalatt S. Taylornak kellett a gólvonalról kifejelnie egy labdát, és Elliott is bemutatott néhány bravúrt. Ez sikerült is, folyamatosan mezőnyfölénybe kerültünk, ami sajnos meddőnek bizonyult. A félidő egy kis kakaskodással zárult Cissé nézte ki magának Williams-et, de komolyabb balhé nem lett.


A szünet után, minden ott folytatódott, ahol abbamaradt. Továbbra is mi játszottunk mezőnyfölényben, ami egyre több, és egyre nagyobb helyzetekben mutatkozott meg. Először Cissé, két alkalommal, majd Gouffran hibázott óriási ziccerben. A Swansea csupán csak néhány veszélyes kontrát tudott vezetni, de Eliott mindig a helyén volt. A 60-70. perc környékén jártunk, amikor a chat-en egyre többen követeltük, hogy végre cseréljen a managerünk. De úgy látszik, ő teljesen elégedett volt az 1 ponttal, ami nagyon hibás lépés volt a részéről. A "padlón lévő" és egyre fáradó hattyúk ellen nagyon jól jött volna Marveaux, a lassú Jonas helyett, De ott volt még Anita, Obertan, és igen Shola is a padon. Bármelyikük jól jött volna, legalább az utolsó 20 percre. Nem így gondolta Pardew, amire aztán csúnyán ráfizettünk a végén.

Eljött a 87. perc és a rémálom valósággá vált. A Swansea szélső úgy forgatta meg az egész meccsen igen halovány teljesítményt nyújtó Debuchy-t, hogy szerintem még most is forog. Beadása után 6 piros mezes között, valahogy a csereként beálló Moore elé került a labda, aki egy csellel elküldte gyufáért Taylort, majd eltörte volna a labdát. Ekkor érkezett becsúszva Cabaye és a tehetetlen Elliott válla felett az ő lábáról került a hálónkba a labda. Az tuti, hogy ha mi nem érünk bele, akkor kihagyja a csatár. Idegesítő, sőt felháborító gól volt. Sosem szeretném újranézni.
Ezután is tett róla Pardew, hogy ismét bebizonyítsa a hozzá nem értését. A 90. percben időhúzó cserének hozta be Sholát és Marveaux-ot. Tunyacsáp meg csak csücsült a padon. Eszébe sem jutott, hogy a nagyobb embereinket (Mbiwa, Taylor, Sisokko) előre küldje és ívelgessen. Inkább cserélt, amivel elment a 3 perces hosszabbításból 1 perc. Bravó mester, ismét hoztad a formád.

Ezek után nézzük is az egyéni értékelést:

Elliott (7) - Nagy bravúrokat mutatott be némely helyzetben, a hazaadásokat még gyakorolnia kell. De most is jól helyettesítette Krult, a gól nagy pech volt részéről, nem tehetett róla.

Debuchy (5) - Akkor forgatták meg, amikor akarták. A gól előtt mint a ringlispil úgy pörgött. A beadásai nem voltak jók. Volt egy kapáslövése ami nem sikerült. Lassan Simpsont fogjuk visszakövetelni, ha így halad.

Taylor (6) - Nem játszott rosszul, jól irányította a védelmet. De a gólban ő is benne volt, ezért nem érdemel ennél jobb osztályzatot.

Yanga-Mbiwa (6) - Ismét játszott, hogy jó igazolás volt. Hosszútávú megoldás lehet a belső védő poszton. Csak így tovább

Santon (6) - Szokás szerint a bal oldal erősebb volt, sokat lépett fel. Kivételesen jól zárt vissza is, így az ő oldaláról még csak helyzete sem volt az ellenfélnek. A gól előtt az ő lábáról kezdett el flipperezni a labda, ami után Moore elé került. A végét tudjuk...

Tioté (6) - Sikerült a 15. percig kihúznia sárga lap nélkül. Sokat dolgozott, küzdött, hajtott. Nem rajta múlt...

Cabaye (6) - Sokat volt játékban, próbálta kapitányként irányítani a csapatot. Adott két gólpasszt, ami nem lett gólpassz sajnos.

Gouffran (6) - Sokat változtatta a helyét, nem jött be neki igazán semmi. Még szoknia kell az angol bajnokságot. A lábában volt a győzelem.

Sissoko (6) - Most is veszélyes volt, de nem igazán volt társa. Volt egy óriási bombája, amit hatalmas bravúrral hárított a Swansea kapusa.

Gutierrez (5) - Lassú, mint a csiga. A padon látnám szívesen.

Cissé (5) - A csapat egyik leggyengébb pontja volt sajnos. Kétszer is eldönthette volna a meccset, de nem tette. Csak formába lendül végre...

Pardew (3) - Most vissza kell fognom magam, meg is teszem. Sajnos most már tendencia, hogy nem mer belenyúlni a meccsbe. Eddig sírt, hogy nincs használható játékos a padon, most (is) volt, de nem érdekli. Végig fölényben játszottunk, egy kis plusz kellett volna, amit a pályán lévő játékosok nem tudtak kihozni magukból. Ekkor kéne a padhoz nyúlni. Megint úgy tűnt, hogy meg akarja tartani a döntetlent. Eszébe sem jutott, hogy nyerhetünk. A végén megkaptuk azt a szörnyű gólt, erre elkezd cserélni. Értelme annyi volt, hogy a hazaiak a hosszabbítás 3 percéből megkaptak ajándékba egy percet. Érthetetlen...

Hét közben jön az Anzsi elleni idegenbeli túra, majd hétvégén a Stoke elleni meccs. Van egy olyan érzésem, hogy Oroszországban nem fogunk megszakadni. Ne így legyen, tovább kellene jutni. Ha viszont tartalékolunk, akkor ki kell tömni a Stoke-ot hazai pályán. Ha az sem jön be, akkor nagy bajban lehetünk. Bukjuk az EL-t és a bajnokságban is mélyre kerülhetünk.Én kiegyeznék jövő héten az El-ben egy apró vereséggel (mondjuk 2-1) és hétvégén egy sima győzelemmel. Remélem a próféta fog belőlem szólni.

Legfrissebb hírek

A vb egyik csillagával erősítene a BL-győztes PSG – sajtóhír

Francia labdarúgás
2 perce

„Az első félidőben majdnem elaludtam, a másodikat átaludtam” – Ibra a belga-iráni meccs élvezeti értékéről

Foci vb 2026
9 perce

Jégkorong Kontinentális Kupa: Észtországban kezd a magyar bajnok BJA

Jégkorong
19 perce

NS-infó: együttműködés jöhet a ZTE és a Nafta között – Zalaegerszegről érkezhet edző, játékos is

Labdarúgó NB I
23 perce

Nem minden iráni szurkol hazája válogatottjának

Foci vb 2026
23 perce

Benbuali játékára akkor lehet számítani, ha Algéria nagy bajba kerül

Foci vb 2026
45 perce

Újabb női játékvezető mutatkozik be a világbajnokságon

Foci vb 2026
54 perce

„Kitartunk, átvészeljük a nehézségeket, nem csüggedünk” – így ült fel az NBA trónjára a „Comeback Knicks”

Amerikai sportok
1 órája
Ezek is érdekelhetik