A „fakóval” csak halványan lehet? – Marítimo – Newcastle 0:0

2476361 24763612476361 2476361
2012.09.21. 15:09
Címkék
Amit az Everton-tól elvett a sors, azt a Marítimo-nak adta vissza. A portugál kiscsapat tegnap a tartalékos Newcastle ellen is sima vereséget szenvedhetett...

Amit az Everton-tól elvett a sors, azt a Marítimo-nak adta vissza.

A portugál kiscsapat tegnap a tartalékos Newcastle ellen is sima vereséget szenvedhetett volna, gondoljunk csak arra, hogy háromszor is rezgett a portugál léc (szó szerint) valamint az első félidőben egy – nem szándékos, de a labda útját egyértelműen megváltoztató – kezezés után elmaradt a büntető.

A góllövés tehát nem sikerült, mert a támadó szekció (Ameobi testvérek, Obertan, Amalfitano, Vuckic vagy Gosling) ezúttal nem tudta bevenni a kaput. A legtöbb esélye a kapufát kétszer is eltaláló Shola-kapitánynak volt.

Persze a Marítimo-nak is volt pár helyzete, a vége felé egy kontrából például komoly gólszerzési lehetőségük adódott, de Rob Elliott szépen leért a rövid sarokra. Kedvelem Steve Harper-t, de amilyen öreguras stílusban nyomta az Everton ellen lehet, hogy idén már maximum a búcsú meccsén kellene védenie.

A meccs nem volt nagy szám. Obertan ebben a mezőnyben is gyorsnak tűnt (na nem annyira mint, az Atromitos ellen) de ezúttal nem vezettek eredményre az elfutásai. A fiatalok közül Amalfitano, Vuckic és a helyére beálló Sammy Ameobi nagyon rossz napot fogott ki, Gosling a kapufája ellenére szürke volt, és Bigirimana is sokat hibázott, igaz felszántotta a pályát. Az első félidőben simán három gólt szerezhettünk volna, a másodikban pedig még egy-kettőt, szemben a Marítimo összesen kb. két komoly lehetőségével.

Egynek jó volt ez a meccs de azért a Bordeaux ellen ennél komolyabb erőfeszítések kellenek a pont(ok)hoz. Ami számomra fura volt, hogy a sérülések miatt foghíjas védelemből nem pihent senki, ugyanúgy a Perch, Williamson, Taylor, Santon négyes játszott végig, mint ahogyan az Everton ellen hétfőn, és majd várhatóan a Norwich ellen is.

Igazakkor már lesz Cabaye, Anita, Ben Arfa, Ba, Cissé és talán már Tioté is, szóval remélhetőleg inkább a Norwich térfelén pattog majd a labda…

A bemutatkozás tehát a neon-zöld mez ellenére elég szürkére sikerült, és ha Alan Pardew tényleg komolyan veszi a kupát, akkor a következő fordulóra jobban keveri a lapokat. Persze addig még lesz bőven meccse a csapatnak, amik átírhatják a forgatókönyvet.

Nem túl érdekes meccs, rövid poszt. Ennyi. Vége.

Kellemes hétvégét!

Mark29

Legfrissebb hírek

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
7 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
13 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
21 perce

Így közvetítették az előző játéknap góljait a gólszerző országok kommentátorai

Foci vb 2026
40 perce

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
1 órája

Így ünnepelték az Uruguay elleni döntetlent a Zöld-foki-szigeteken

Foci vb 2026
1 órája

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
1 órája

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik