Bundesliga: Gulácsi remekül védett, ikszelt az RB Leipzig

2016.08.28. 19:25
A Hoffenheim 2–2-es döntetlent játszott az újonc RB Leipziggel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában.

Jól kezdett a Hoffenheim, a mérkőzés elején két nagy helyzete is volt, ám Gulácsi Péter mindkétszer nagyot védett.Gulácsi Péter mindkétszer nagyot védett.

Kalmár Zsolt, a lipcsei gárda másik magyarja a kispadon kapott helyet, de végül nem cserélték be, míg Szalai Ádámot nem nevezte a keretébe a Hoffenheim.

A 13. percben Dominik Kaiser előtt adódott óriási lehetőség, de a Leipzig középpályása a bal szélről érkező beadás után tíz méterről Oliver Baumann kapusba lőtte a labdát. A Hoffenheim kapusa a harmincadik percben Yussuf Poulsen fejesénél is nagyot védett.

Az 55. percben megszerezte a vezetést a Hoffenheim: a hazaiak szöglethez jutottak, amely után nem sikerült tisztázni a lipcsei védőknek, és az érkező Lukas Rupp pedig kapásból a bal alsóba lőtt (1–0). Gulácsi tehetetlen volt, Rupp lökete ugyanis megpattant az egyik Leipzig-védőn.

Mindössze három percet kellett várni az egyenlítésre, a jobbról érkező beadást követően Kaiser csúsztatott. Baumann kapus beleért a fejesbe, ám bepattant róla a labda (1–1).

Kaiser pályafutása során három szezont is játszott a Hoffenheimben, amely aztán 2012-ben eladta a középpályást a Leipzignek.

A 73. percben Baumann védett hatalmasat, Marcel Sabitzer két méterről bombázta bele a labdát a kapusba.

Tíz perccel később megszerezte a három pontot jelentő találatot a Hoffenheim: a lipcseiek elveszítették középpályán a labdát, a hazaiak ki is használták a hibát, és egy kontra végén Mark Oth belsőzött a jobb felsőbe – noha Gulácsi beleért a labdába, az így is a kapuban kötött ki (2–1).

Amikor már azt hihettük volna, hogy eldőlt a három pont sorsa, kilencvenedik percben Sabitzer megvillant! Az osztrák futballista közvetlen közelről, becsúszva váltotta gólra Benno Schmitz középre csavart passzát (2–2).

A lipcsei együttes így az utolsó pillanatokban mentett, és 2–2-es döntetlent játszott a Hoffenheimmel.