Bundesliga: a Bayern kikapott, a Dortmund és a Leipzig ikszelt

2019.10.05. 17:40
Neuerék nem így tervezték a folytatást a 7–2-es győzelem után (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában a Bayern München hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget a Hoffenheimtől. A Borussia Dortmund a Freibrug ellen csak 2–2-t ért el, míg az RB Leipzig a Leverkusennel végzett 1–1-re a játéknap rangadóján. Szalai Ádám csapata, a Mainz 2–1-re nyert Paderbornban, a magyar válogatott támadó csereként állt be.

A Bayern München a Tottenham elleni 7–2-es diadala után a német bajnokságban is könnyed győzelemre készült a Hoffenheimmel szemben, a vendégcsapat azonban nem így gondolta – a gól nélküli első félidőt követően Szargisz Adamjan az 54. percben megszerezte a vezetést a kék-fehéreknek (0–1). Bár a bajorok ezt követően rákapcsoltak, az egyenlítés csak a 73. percben érkezett meg – a csereként beállt Thomas Müller lágyan ívelt Robert Lewandowski fejére, ő pedig védhetetlenül fejelt a bal felsőbe (1–1). A Hoffenheim nem tört meg, végig remekül védekezett, és a 79. percben egy fű alatt surranó Adamjan-lövéssel visszavette a vezetést (1–2). A Bayernnek már nem is volt válasza a második gólra, órási meglepetésre hazai pályán 2–1-re kikapott.

Jól indult a freiburgi túra a Borussia Dortmund számára. Thorgan Hazard szögletből ívelt Axel Witsel elé, aki kapásból bődületes gólt akasztott a rövid felsőbe (0–1). Az 55. percben Gian-Luca Waldschmidt villant, 16 méterről nagyon pontosan lőtte ki a bal alsó sarkot (1–1). A vendégekhez beállt Jadon Sancho is, a második gólt mégis a gólerős szélső védő, Asraf Hakimi szerezte – már a tizenhatoson belül járt, amikor egy higgadt csellel a bal lábára tette a labdát, lövése megpattant és utat talált a kapuba (1–2). Úgy nézett ki, hogy a Borussia begyűjti a három pontot, csakhogy a 89. percben Manuel Akanji ért szerencsétlenül a labdába, és öngóljával ismét egalizált a Freibrug (2–2). Lucien Favre gárdájának már nem maradt ideje újabb gólt lőni, így nem tudta százszázalékosan kihasználni a Bayern vereségét.

Nem várt könnyű feladat az RB Leipzigra, ugyanis a Leverkusen fogadta Gulácsiékat a BayArenában. A kiegyenlített találkozón Kevein Volland révén vezettek a hazaiak, ám a PSG-től érkező Christopher Nkunku válaszolt, így 1–1-es döntetlen született.

A Mainz idegenben 2–1-re megverte a Paderbornt. A végeredmény már az első félidőben kialakult, mert bár a hazaiaknak esélyük volt egyenlíteni, Jamilu Collins a 79. percben tizenegyest rontott. A piros-fehéreknél Szalai Ádám a kispadon kapott helyett, a mérkőzés végén öt percre állt be.

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ

Bayern München–Hoffenheim 1–2 (Lewandowski 73., ill. Adamjan 54., 79.)
Freiburg–Borussia Dortmund 2–2 (Waldschmidt 55., Akanji 89. – öngól, ill. Witsel 20., Hakimi 67.)
Bayer Leverkusen–RB Leipzig 1–1 (Volland 66., ill. Nkunku 78.)
Paderborn–FSV Mainz 1–2 (Zolinski 14., ill. Quaison 8., Brosinski 32.)