Marco Reus a Dortmundot választotta

Vágólapra másolva!
2012.01.04. 17:08
null
Reus a nyártól Dortmundban bizonyíthat (Fotó: Action Images)
Címkék
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Borussia Dortmund bejelentette, hogy szerződtette a Borussia Mönchengladbach fiatal csillagát, Marco Reust. A fiatal támadó fél évig még marad jelenlegi csapatánál, a klubváltásra nyáron kerül sor.

Bár a Real Madrid és a Bayern München is szerette volna megszerezni, Marco Reus mégis a szívére hallgatott, s visszatért szülővárosába, Dortmundba. Pontosabban majd csak visszatér, a Mönchengladbach 22 éves játékosa nyáron kerül a Bundesliga címvédőjéhez.

Reus döntésében az is nagyban közrejátszott, hogy barátnője és családja is Dortmundban lakik.

Reusnak a Mönchengladbach igen előnyös új szerződést kínált, ám ő mégis a váltás mellett döntött. A Dortmund kifizette a szerződésében foglalt 17.5 millió eurós kivásárlási díját, s 2017-ig szóló szerződést írt alá a játékossal.

„Úgy döntöttem, hogy a következő szezonban előre kell lépnem, és olyan klubba szerződnöm, amely harcban lesz a bajnoki címért, és lehetőséget ad nekem, hogy a Bajnokok Ligájában játszhassak rendszeresen. És ezt az esélyt én Dortmundban láttam" – idézi a Kicker Reust.

Reus az ebben az idényben remeklő Mönchengladbach vezére volt (és nyárig minden bizonnyal az is lesz...): 18 meccsen lépett pályára, ezeken 13 gólt szerzett és öt gólpasszt jegyzett.

LEGDRÁGÁBB IGAZOLÁSOK A BUNDESLIGÁBAN
JÁTÉKOS VEVŐ ÁR
Mario Gomez Bayern München 30 millió euró
Marcio Amoroso Dortmund 25 millió
Franck Ribéry Bayern München 25 millió
Arjen Robben Bayern München 24 millió
Manuel Neuer Bayern München 22 millió
Roy Makaay Bayern München 18.75 millió
Evanílson Dortmund 17.5 millió
Marco Reus Dortmund 17.5 millió
Luiz Gustavo Bayern München 17 millió
ÍME, MARCO REUS!

Legfrissebb hírek

NB I: Kazincbarcika–Paksi FC

Labdarúgó NB I
13 perce

NHL: másfél harmaddal a vége előtt még négygólos hátrányban volt, mégis nyert a Sharks

Amerikai sportok
54 perce

Fischer Mór, a béke sportnagykövete

Népsport
1 órája

„A sportolóknak joguk van politikai nyomástól mentesen versenyezni” – fontos NOB-deklaráció a 14. olimpiai csúcsértekezlet után

Egyéb egyéni
1 órája

A Szalai nővérek érkezésével triatlonnal bővül a Vasas sportági kínálata

Atlétika
1 órája

Az Estudiantes nyerte meg az argentin bajnokság záró szakaszát

Minden más foci
1 órája

Kaczvinszki Dominik üzent sérülése után: „Pár napig most kórházban leszek, de jól vagyok”

Labdarúgó NB I
1 órája

Tuboly Máté: A remek ősz után jöhet a pihenés és Kevin

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik