A 'Lautern bajnokveréssel bizonyította, helye van az élvonalban

Vágólapra másolva!
2010.08.27. 22:35
null
Lakic szerezte az újonc második gólját a Bayern ellen (Fotó: Action Images)
Címkék
A német élvonalbeli bajnokság 2. fordulójában a Kaiserslautern az első félidőben egy percen belül két gólt, amivel eldöntötte a három pont sorsát a címvédő Bayern München ellen. Az újonc hazai pályán 2–0-ra győzött.

A Bundesliga 2. fordulójában a szezont a Wolfsburg elleni 2–1-es győzelemmel kezdő címvédő, a Bayern München az újonc, a múlt héten szintén három pontot gyűjtő Kaiserslauternhez látogatott (Marco Kurz csapata az 1. fordulóban a Köln ellen győzött 3–1-re).

A mérkőzést a bajorok kezdték gólveszélyesebben – Bastian Schweinsteiger célozta meg először a kaput néhány perc elteltével, de nagy erejű lövése mellé szállt.

A folytatásban is a vendégek jártak közelebb a vezetés megszerzéséhez: Thomas Müller egy jó kiugratás után már csak a kapussal állt szemben, de óriási helyzetben mellé gurított.

A kihagyott helyzetek pedig megbosszulták magukat, a Bayern egy perc alatt két gólt kapott, amivel el is dőlt a meccs...

A 36. percben a horvát Ivo Ilicevic 17 méterről jobbal a bal felsőbe bombázott, majd nem sokkal a középkezdés után megszerezték a labdát a hazaiak, Ilicevic ment el a bal oldalon, beadásából pedig a szintén horvát Srdan Lakic lőtt közelről a kapuba. A gólt nagy védelmi hiba előzte meg, ugyanis Holger Badstuber lába alatt elcsúszott a beadás, Daniel Van Buyten pedig lemaradt az érkező Lakicról. A Kaiserslautern két horvát játékosa egyébként az első fordulóban is betalált, sőt, Lakic kétszer is, így most már három gólnál jár.

A második félidőben a Bayern hatalmas erőket mozgósított az egyenlítésért, többet birtokolta a labdát és sokkal többet is lőtt kapura.

Toni Kroos lövését Tobias Sippel védte, Ivica Olic mellé lőtt, Franck Ribéry fejjel veszélyeztetett, Miroslav Klose pedig lemaradt egy bal oldali beadásról – röviden így összegezhetjük a legnagyobb vendéghelyzeteket, amik egytől egyig kimaradtak, így az újonc 2–0-ra legyőzte a bajnokot. (A vendégeken már az sem segített, hogy a 90. percben 2. sárga lapja után a játékvezető kiállította Ilicevicet.)

A Kaiserslautern 17 tétmeccset követően először nyert a bajorok ellen.

KAISERSLAUTERN–BAYERN MÜNCHEN 2–0

 

 

Legfrissebb hírek

„Olyan koktél született, ami ritka az élsport világában” – Endrődi Péter a győri kézilabdás sikerekről

Kézilabda
13 perce

Cser-Palkovics András: Pénteken szeretnénk aláírni a Fehérvár FC átvételét

Labdarúgó NB II
19 perce

Józsa Krisztián: A fiatalokat mentálisan kellett megerősíteni az élvonalhoz

Kézilabda
57 perce

A legnagyobbakat is csodálhatjuk! – Kapolcsi-Szabó Bence jegyzete

Egyéb egyéni
1 órája

Bor Barna: Nem úgy működik, hogy leveszünk valakit a polcról, és máris pótoltuk az olimpiai bronzérmes Tóth Krisztiánt

Egyéb egyéni
1 órája

Sorsoltak a CONCACAF-zóna vb-selejtezőinek mindent eldöntő körére

Minden más foci
1 órája

Háromgólos hátrányból hosszabbítás után győzve egyenlített az Edmonton – videók

Amerikai sportok
2 órája

Euró-tízmilliókban mérhető profitot hozott a párizsi olimpia

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik