Robben a ráadásban továbblőtte a Bayernt

Vágólapra másolva!
2010.03.24. 23:09
null
Robben eldöntötte a továbbjutást (Fotó: Reuters)
Címkék
A Bayern München gól nélküli rendes játékidőt követően Arjen Robben ráadásban szerzett találatával 1–0-ra megverte a Schalkét a Német Kupa elődöntőjében, így bejutott a fináléba, ahol a Werder Bremennel találkozik.

A Bayern München a Schalkéval csapott össze a Német Kupa elődöntőjében. A Werder Bremen már kedd este biztosította helyét a fináléban, miután legyőzte a Torghelle Sándor és Szabics Imre nélkül játszó Augsburgot.

A hatodik percben Alexander Baumjohann próbálkozott lövéssel Kevin Kuranyi passza után, de Hans-Jörg Butt magabiztosan védte a próbálkozást.

ROBBEN A BL-BEN IS DÖNTÖTT
Arjen Robben nem csak a Német Kupában szerzett továbbjutást érő gólt az elmúlt hetekben: a holland futballista a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Schalke ellenihez hasonló találattal állította be a 3–2-es végeredményt (az olaszok nyertek) a Fiorentina ellen, amellyel a bajorok idegenben szerzett több góllal biztosították helyüket a legjobb nyolc között.

Egy perccel később aztán a Bayern München veszélyeztetett: Arjen Robben szabadrúgás után Ivica Olic került nagy helyzetbe, de nem találta el a kaput közelről. Három perccel Robben még közelebb állt a gólszerzéshez, de Manuel Neuer nagyszerű mozdulattal mentett.

A Bayern München hiába birtokolta többet a labdát, és támadott többet, nem tudott betalálni az első félidőben.

A szünet után a Schalke kezdett veszélyesebben: előbb Ivan Rakitic lőtt nem sokkal a kapu mellé, majd Kuranyi elöl mentett Butt.

A 71. percben ismét Kuranyi veszélyeztetett, de ezúttal is a Bayern kapusa nyerte meg kettejük párharcát, miután védte a támadó lövését.

Két perccel később aztán Franck Ribéry nagyszerű csel után hozta nagy helyzetbe Thomas Müllert, aki nem találta el jól a labdát.

A találkozó hajrájában aztán Bastian Schweinsteiger majdnem eldöntötte a továbbjutás kérdését, de Neuer nagy bravúrral védte a kapu jobb oldalába tartó lövést, így következhetett a hosszabbítás.

A ráadásban is inkább a Bayern uralta a játékot, és a 112. percben Arjen Robben fantasztikus szóló után megszerezte a vezetést. A holland játékos elvitte a jobb szélen a labdát, majd betört a tizenhatosra, és eltolva a védők mellett a labdát kilőtte a hosszú sarkot.

Több találat nem született, így a Bayern München jutott be a döntőbe, ahol a Werder Bremennel találkozik majd.

ROBBEN GÓLJA
 

NÉMET KUPA
ELŐDÖNTŐ
Schalke 04–Bayern München 0–1 (Robben 112.) – hosszabbítás után

 

Legfrissebb hírek

Edzője menesztését tervezi a Nottingham Forest – sajtóhír

Angol labdarúgás
6 perce

Magyar játékos is bekerült az NBA és a FIBA közös táborának All Star-csapatába

Kosárlabda
9 perce

Aligha lesz szenzáció kedden Marco Rossi kerethirdetésén

Magyar válogatott
18 perce

Kosárlabda: Kétarcú a magyar válogatott – Gasper Okorn

Kosárlabda
21 perce

„Majd a második meccsen meglátjuk” – Bolla Bendegúz reagált Csinger Márk szavaira

Európa-konferencialiga
43 perce

Labdarúgás: megkezdték a felkészülést az Eb-selejtezőre az U19-esek

Utánpótlássport
56 perce

Délelőtti erődemonstráció: Adolf, Csikós, Kopasz és Opavszky is futamgyőztesként vb-döntős

Kajak-kenu
1 órája

Szerződést hosszabbított a Manchester City kulcsembere – hivatalos

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik