Hajnal Tamás gólpasszt adott és tizenegyest is kiharcolt

2007.11.04. 19:07
Jól játszott Hajnal Tamás a Karlsruhe együttesében, csapata 1-0-ra verte a Duisburgot a Bundesliga újoncrangadóján. A magyar játékos gólpasszt adott, majd büntetőt harcolt ki. A másik meccsen gólparádé volt, a Bochum 5-3-ra verte a Wolfsburgot.
Hajnal Tamás ezúttal is kulcsember volt
Imago
Imago

A Karlsruhe együttesében szokás szerint a kezdőben kapott szerepet Hajnal Tamás. A Duisburgban először kapott szerepet a brazil védő, Roque Junior.

Hajnal már az első félórában kiosztott egy gólpasszt, a jobbról beívelt szabadrúgására Eggimann érkezett a legjobban, és az előrehúzódó védő fejéről a jobb sarokba vágódott a labda.

A KSC a szünetig irányította a meccset, de nem tudta tovább növelni előnyét. A második félidőben egy újabb veszélyes Hajnal-pontrúgás után veszélyeztetett a hazai csapat, Kapllani fejese alig ment kapu mellé.

A Duisburg legnagyobb egyenlítési lehetősége Ishiaku előtt adódott, de a nyáron szerződtetett támadó a lesre játszó védők között kevéssel a jobb sarok mellé lőtt.

A hajrában a KSC végleg eldönthette volna a meccs sorsát, Hajnal szépen lépett ki, ám miután beért a tizenhatoson belülre, elesett Schlicke rossz becsúszása után. A duisburgi védőt kiállította dr. Brych, de a büntetőt Kapllani nem tudta értékesíteni: az albán támadó megcsúszott a lövés pillanatában, így nem tudta jól helyezni a labdát, és Starke is ráérzett az irányra. Végül a Karlsruhe 1-0-ra nyerte az újoncrangadót.

Bochumban jól kezdett a hazai csapat, a negyedik percben Epalle jobbról érkező szabadrúgását fejelte a kapuba Sestak.

A 20. percben már kettővel vezetett a Bochum, Jentzsch csak szabálytalanul tudta szerelni Miecielt a tizenhatoson belül. Gagelmann büntetőt ítélt, Maltritz pedig értékesítette azt. Jentzsch ugyan beleért a labdába, de hárítani nem tudott.

A félidő végéig még két alkalommal zördült meg az alsó-szászországiak hálója, előbb Fuchs, majd Sestak talált be.

Szünet után Schäfernek sikerült a szépítés, a wolfsburgi balhátvéd Marcelinho szöglete után lőtt 16 méterről a hálóba. A gól szárnyakat adott a vendégeknek, igaz, újabb góljukhoz Renno bakijára is szükség volt, hiszen a kapus éppen Grafite elé ütötte ki Schäfer lövését.

Mielőtt azonban reménykedhetett volna a Wolfsburg, a korábban már két gólpasszt kiosztó Epalle kiugrott a középcsatár helyén, és belőtte az ötödik bochumi találatot. Grafite a 73. percben ugyan újra szépíteni tudott, de többre már nem futotta Felix Magath együttesének erejéből.

NÉMET LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

12. FORDULÓ
Bochum – Wolfsburg 5-3 (Sestak 4., 44., Maltritz 20.-11-es, Fuchs 43., Epalle 63. ill. Schäfer 49., Grafite 56., 73.)
Karlsruhe – Duisburg 1-0 (Eggimann 29.)