Németország: rendőrnő fújja a sípot a Bundesliga II-ben

2007.06.19. 13:29
Címkék
Bibiana Steinhaus lesz az első női bíró a labdarúgó Bundesliga másodosztályában a következő szezontól. A 28 éves játékvezető civilben rendőr.
"Sok nehézfiút kellett már megfegyelmeznem, mivel rendőrként elég zűrös körzetbe vagyok beosztva, így nem hiszem, hogy gondot jelentene a fegyelem és rend megőrzése a másodosztályú bajnokikon - mondta Steinhaus. - 1995-ig futballoztam is, utána döntöttem el, hogy a játékvezetéssel szeretnék foglalkozni."Steinhaus édesapja szintén futballbíró volt."Biztosak vagyunk abban, hogy Bibiana a férfiak között is megállja a helyét, a Bundesliga játékvezetői keretébe azok kerülnek be, akik a legjobb teljesítményt nyújtják" - mondta Volker Roth, a játékvezetői bizottság elnöke. "Nincs különösebb jelentősége annak, hogy női vagy férfi bíró vezet egy meccset, az a fontos, hogy a szabályok szellemében fújja a sípot."MTI
Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
44 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
51 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
54 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
1 órája

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik