Bundesliga: a játékosok fele doppingolt a 90-es években?

2007.06.14. 08:08
Címkék
Peter Neururer, jelenleg csapatnélküli vezetőedző szerint a Bundesliga első és másodosztályában szereplő futballisták fele a 90-es évek elején rendszeresen doppingolt.
"A játékosok elsősorban a stimuláló szernek számító Captagont szedték" - mondta a szakember a Sportbild című lapnak. A tréner azt állítja, hogy az 1989/90-es szezonban az akkor másodosztályú Schalke 04 vezetőedzőjeként számtalan doppingoló futballistával találkozott. "A játékosok fele szedte a szert, amelyet asztma ellen írnak fel. Akkoriban nagyon elterjedt volt a futballisták körében ez a betegség."Neururer szerint messziről ki lehetett szúrni a Captagon fogyasztóit."Aki szedte a szert, annak vérben forgott a szeme, soha nem fáradt el és gyakran érthetetlenül agresszíven viselkedett a pályán, nemcsak az ellenféllel, hanem saját csapattársaival is."A német szövetség felszólította a szakembert, hogy amennyiben jogilag támadhatatlan bizonyítékokkal rendelkezik, akkor hozza nyilvánosságra a vétkesek nevét.A Bundesligában 1988 óta minden első- és másodosztályú bajnoki után csapatonként két-két játékostól vesznek vizeletmintát, a vizsgálatra sorsolás alapján jelölik ki a futballistákat. Az elmúlt közel húsz évben 15 játékos szervezetében mutattak ki tiltott szert.
Legfrissebb hírek

Gyémánt Liga: Duplantis diadala, Lyles és Bol második lett Párizsban

Atlétika
3 perce

Szalai Fanni és Lehmann Csongor nyerte meg a tiszaújvárosi világkupát

Egyéb egyéni
5 perce

Az MLS-ben folytatja Robert Lewandowski – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
14 perce

Már nem Hong Mjung Bo a dél-koreai kapitány

Foci vb 2026
15 perce

Repülőhollandi-vb: Majthényi Szabolcs és Domokos András tizenötödször világbajnok

Egyéb egyéni
33 perce

Döntetlennel kezdte meg a Ferencváros az ausztriai edzőtábort

Labdarúgó NB I
42 perce

Női röplabda Európa-liga: szlovén előny az elődöntőben

Röplabda
45 perce

Dél-Afrika–Kanada: megvannak a kezdőcsapatok

Foci vb 2026
52 perce
Ezek is érdekelhetik