Hollandia: Van Persie okos gólt lőtt, kupagyőztes a Feyenoord

2018.04.22. 20:35
Három hónappal azt követően, hogy visszatért a Feyenoordhoz, Robin van Persie Holland Kupát nyert (Fotó: AFP)
A Feyenoord a saját stadionjában 3–0-ra legyőzte az AZ Alkmaart a Holland Kupa döntőjében, ezzel fennállása során 13. alkalommal megnyerte a sorozatot.

Az alkmaari csapat hivatalosan pályaválasztóként lépett pályára a De Kuipban, ahol a Feyenoord ebben a szezonban csak három bajnoki mérkőzést veszített el (NAC Breda 0–2, Ajax 1–4, PSV 1–3).

A rotterdami együttes végig kézben tartotta a meccset, és magabiztos, háromgólos győzelmet aratott. A vezetést a 28. percben Nicolai Jörgensen szerezte meg, majd az 57. percben Robin van Persie okos emeléssel duplázta meg az előnyt. A kegyelemdöfést a ráadásban Jens Toornstra adta meg.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

A Feyenoord két év után nyerte meg ismét a Holland Kupát, amelyet összességében 13. alkalommal hódított el, míg Giovanni van Bronckhorst irányítása alatt a csapat három éven belül a negyedik trófeáját gyűjtötte be: a két kupagyőzelem mellett egy-egy bajnoki címet és Szuperkupa-sikert ünnepelhetett.