Oroszország: az Eb után távozik a kapitány - Dzsudzsákék edzője lesz?

2012.04.30. 12:36
Címkék
A nyári Európa-bajnokság után távozik az orosz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról Dick Advocaat. Az orosz lapok által megszellőztetett hírt a holland szakember is megerősítette.

„Igen, igaz a hír. Az Európa-bajnokság után távozok. Nem akarom részletezni az okokat, de a pénz nem szerepel közöttük. Még nem mondtam el a játékosoknak a döntésemet, de bízom benne, ez nem befolyásolja a felkészülésünket az Eb-re. Mindent megteszünk, hogy a legjobb formában legyünk a viadalon” – nyilatkozta Advocaat.

A 64 éves szakember 2010-ben honfitársától, Guus Hiddinktől vette át a szbornaja irányítását, és vezetésével a gárda magabiztosan vette az Eb-selejtezőket. Advocaat akkor kétéves kontraktust írt alá az Eb végéig, szerződésében szerepelt további két opciós év is, ez azonban így nem fog életbe lépni.

Lapértesülések szerint Advocaat ajánlatot kapott a PSV-től (1995 és 1998 között már irányította az eindhovenieket), illetve Dzsudzsák Balázs jelenlegi klubjától, a Dinamo Moszkvától is. Az orosz szövetség egyelőre nem kommentálta a hírt.

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: angol, olasz, spanyol és portugál bajnoki meccsek

Egyéb egyéni
27 perce

Dibusz: Tudtuk, hogy meg kell nyernünk a kupát; Szilágyi Áron: Ne kongassuk a vészharangot!

E-újság
32 perce

Désiré Doué döntött, a PSG hajszálnyira az újabb bajnoki címtől

Francia labdarúgás
57 perce

A hagyomány kötelez – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
1 órája

1:59:30 – szép új világ? – N. Pál József publicisztikája

Atlétika
1 órája

Megnyerte az el Clásicót, és 29. alkalommal lett spanyol bajnok a Barcelona

Spanyol labdarúgás
1 órája

Majdnem elpazarolta háromgólos előnyét Milánóban az Atalanta

Olasz labdarúgás
1 órája

Asztalitenisz-vb: Kína szokás szerint mindent vitt

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik